Za konec še pravi finale, dve najboljši ekipi a le en pokal

Le še tri tekme in 17. sezone v PARKL-u bo konec. V soboto nas v Račah čaka še veliki finale in tam lahko zmaga le eden. Nasprotnika v velikem finalu nista presenečenje, čeprav sta se prebila tja za las in s kančkom sreče v polfinalnih dvobojih.  A ta spremlja hrabre, najboljše…

Že v uvodu v sezono smo spoznali, da bo MCAPRO letos mešal štrene aktualnim prvakom. Zmaga s Pragerskim in Adeccom konec novembra ob začetku sezone je imela svojo težo. Kljub poškodbi Auerja in odsotnosti nekaterih draftanih igralcev je ekipa MCA strnila vrste in zanesljivo ohranjala najboljšo pozicijo na lestvici.  Aktualni prvaki imajo za sabo drugačno zgodbo. V prvem delu sezone so bolj kot v PARKL-u bili z mislimi v slovenskem pokalu, kjer so skoraj naredili nepredstavljivo. V drugem delu sezone so kljub odhodu dveh »zvezdnikov«(oz.  igralcev, ki potrebujeta večje izzive, kot jih lahko ponudi PARKL) strnili vrste in stopnjevali formo. Prihod izkušenega Petroviča pod košem je bila prava poteza, to je pokazala tudi polfinalna tekma.

Iskati favorita pred finalom nočem saj sem pramalo tekem sezone videl v živo. 2:0 za MCA v rednem delu sezone v finalu ne bo pomenilo nič. Vseeno večjo težo gre pripisati pokalnemu zmagoslavlju Adecca, prav nad ekipo MCAPRO. Slednjih se drži oznaka za katro bo čas, da jo odvržejo. Ne zmagujejo odločilnih tekem. To je pač cena, 3 final in enega polfinala v zadnjih 4 letih PARKL-a. Eni bi temu rekli, odlična ekipa, drugi ekipa poražencev, ki ne zmaguje odličilnih tekem. In bili so blizu že nekajkrat. Po drugi strani pa je ekipa Adecca zmagovala odločilne tekme. Ker se v življenju stvari enkrat uravnovesijo bomo morda po sobotnem finalu kako od teh oznak počasi izbriali. Ali pač ne… favorita si v finalni tekmi ne upam napovedati.  Si ga vi?

Finalni dan zaključenega turnirja seveda ni le veliko finale. Najprej se je potrebno ogreti in že v začetu popoldneva bodo tribune ogreli domača ekipa KK Rače in KPŠ. Izenačena prva tekma najbrž pomeni zelo zanimivo nadaljevanje v 2.polčasu.  Morda sama nagrada 1.lige v naslednji sezoni sploh ni tako močna motivacija, kot bo le zmagati v prestižni tekmi pred upajmo polnimi tribunami dvorane v Račah.  Potem, ko bomo dobili novega ali starega prvoligaša bosta za malo ohladitve poskrbela KK Pragersko in NKBM. Tekma za 3.mesto je pač ena tistih, ki nima več pravega naboja. Omogoča nekaj uživancije, ki si jo ekipe na koncu sezone zaslužijo. Pravzaprav bo morda tekma med tema dvema nasprotnikoma le predpriprava, ogrevanje pred after-partyem, 3.in 4. polčasom, ki sledi… Nekaj tekmovalnosti pa vseeno lahko pričakujemo, Pragersko še nikoli ni igralo v tekmi za 3.mesto, NKBM pač lani, ko so to tekmo zmagali. Čaka nas sproščena, a zanimiva tekma, ki omogoča tudi gledalcem, da si vzamejo kako minuto več pri gostinski ponudbi…

Skratka, v soboto se še zadnjič to sezono dobimo v Račah!