Tokrat zmaga v roke Kidričevega

ŠD KIDRIČEVO : KK PTUJ 73:60

ŠD Kidričevo: Štumergar 2, Turk D. 2, Turk S. 6, Vujinović M. 9, Bek © 18, Mesarič 12, Dovečar, Školnik 10, Novak M. 4, Vujinović D. 3, Sevšek R., Drevenšek 7. Trener: Jordan Lenart
KK Ptuj: Rakovec 4, Damiš 2, Bakič 3, Žnidarič 6, Marin 1, Pogdalič 9, Rus 4, Predikaka 8, Kotnik, Ferme © 19, Likavec 4. Trener: Damiš Matjaž

Pokalni vikend osmine finala PKL se je začel s tekmo ŠDK proti KK Ptuj. V vlogi domačina smo bili ŠDK-jevci. Ponujena nam je bila priložnost, da novo leto pričnemo zmagovalno. To nam je tudi uspelo. Že po prvem delu smo prišli do prednosti trinajstih točk. Rezultat četrtine je bil 22:9. Tekma se je nadaljevala podobno. ŠDK-jevci smo skozi celoten obračun kontrolirali igro, saj smo večji del srečanja vodili, ter tudi zmagali za dvomestno število. »Domačini« smo igrali solidno v napadu, tudi met nam je šel od rok, v obrambi pa smo onemogočili Ptujčanom, da bi se razigrali. V drugem polčasu so »gostje« poizkušali s presingom, toda na manj kot na devet točk zaostanka jim ni uspelo priti. Igrali smo borbeno in agresivno, ter vsaj ŠDK-jevci tudi v duhu abrahama našega Robija!