KK PALOMA – KK ADDECO OLDSTARS 54:64 (15:19, 8:14, 18:14, 13:17)

KK PALOMA: Kikl Martin 12, Cehnar Grega 6, Arzenšek Matej 3, Breg Mario 15, Cehnar Luka 2, Weldt Boštjan 8, Knezevic Sinisa 2, Dolsak Alen 6
KK ADDECO OLDSTARS : Kolac Matjaz 20, Serbinek 11, Grgic 10, Zemljic 6, Salinas 7, Koprivnik 6, Prosenjak 2, Blazic 2

Datum: 11.1.2015
Dvorana: ŠC DRAŠ
Gledalcev: 24

Tako in težko pričakovana prva pokalna tekma PARKL-a za KK PALOMO v novi okolici je bila pred vrati! Odločni, da popravimo vtis iz prejšnje prvenstvene tekme, ko smo kar malo zaskrbljujoče izgubili in da se poskušamo vsaj prebit v naslednje kolo pokala smo nestrpno čakali na začetek. Po povratku našega ”vsemogocnega” Micota, smo v to tudi verjeli!

Po začetnem segrevanju in pozdravu obeh ekip se je tekma lahko začela!

Po krajšem otipavanju ekip in po nekaj kosev na vsaki strani, se je počasi pa že kazalo kam bo ta tekma peljala. Medtem, ko je razpolozeni Kolac pridno polnil naš koš, smo še v 1.cetrtini kar pridno zadevali tudi domači in uspeli zakjučit četrtino s samo 4 točkami zaostanka. Samo glede na zgrešene mete…

Nadaljevanje pa je začelo kazat naše slabo dnevno razpoloženje in dokaz za to je bilo le 8 doseženih točk v 2. četrtini in katastrofalno izvajanje prostih metov in še naprej ogromno zgrešenih metov in predvsem “zicerjev”! Na drugi strani pa je blestel Salinas in pridno polnil naš koš in večal razliko! Tako smo polčas zaključili z 10 točkami zaostanka.

Odločni, da v 3. četrtini agresivno napademo v obrambi in s hitrimi koši v napadu poizkušamo znižat zaostanek in tekmo preobrnit v naš prid. To nam je delno seveda tudi uspelo, saj smo se že skoraj izenacili z nasprotniki pri katerih je spet korak z nami držal Kolac. In tako smo cetrtino dobili z 18:14 in tako samo 6 tock zaostanka za zadnjo četrtino.

Ampak naš met in zicerji ter seveda prosti meti (mislim da 25 zgrešenih) so seveda bili dalec pre slabi, da bi uspeli premagat izkušene “oldiče”, ki so kljub naši agresivnosti in želji za zmago tekmo četrtino in s tem tudi tekmo uspesno pripeljali, do konca in jo na koncu zasluženo dobili z rezultatom 54:64!

Čestitke nasprotniku za fer in borbeno tekmo…Se pa že kmalu spet vidimo in imeli bomo novo šanso da se oddolžimo za poraz…