Račam dvoboj v Črešnjevcu

Črešnjevec : Rače 68:80 (18:20  15:25  16:15  19:20)

Črešnjevec:  Košir 2, Dolenc, Gajšt, Hauptman 11, Ledinek 8, Kocijančič T. 6, Kugl 4, Črešnar 10, Rozman 1, Polajžer 7, Kocijančič A. 19
Rače: Repec 26, Felbar 2, Jars 5, Sagadin, Gradišnik 2, Meglič M. 11, Meglič B . 10, Fingušt 2, Majal 3, Bauman 17, Polšak 2

Oboji smo prišli »napaljeni« na to težko pričakovano tekmo (nekateri morda vedo, ampak sva oba predstavnika ekip, »stvari postavila na svoje mesto« že pred tekmo, če pa ne pred, pa sigurno po tekmi…oz. v 3 polčasu)…. Na vsaki strani nas je bila »polna kapa«. Pri domačih vsi igralci, pri gostih pa mislim da tudi vsi, oz večina….

Pa gremo po četrtinah:

1. Četrtina… hitro in lepo vodstvo Črešnjevca, vendar so nas gostje hitro ulovili in tik pred iztekom prve četrtine povedli in tako zasluženo dobili prvo četrtino za dve piki. Igralo se je zelo čvrsto, prava moška igra na obeh straneh in to nas je malo zmedlo, tako da domači nikakor nismo našli tiste igre, ki nas je krasila na zadnji tekmi…..
  2. Četrtina… Močna, čvrsta in na čase že groba obramba Rač, domači nismo ostali dolžni, vendar pa dobro pokrivanje domačih »šuterjev« je prineslo dodatno razliko 10 točk za goste….
  3. Četrtina… tukaj smo domači upali, da bomo s spremembo obrambe zmedli nasprotnika in ujeli priključek. Domači smo se zelo trudili nekak najdit našo igro, vendar ko smo se večkrat približali na 6-7 točk, pa smo ob čvrsti obrambi gostov, izgubili par žog in razlika se je ves čas vrtela nekje 10 točk za goste (bila pa je že tudi 15 ali več-ne spomnim se prav dobro)
  4. Četrtina…. Na hitro izključen (5 osebnih) prvi domač igralec, nato hitro še naš drugi igralec, nato time out in po time outu, smo se domači s spremembo obrambe uspeli približat na 5 pik, dve minuti pred koncem. Sledilo je par grobih osebnih na obeh straneh, nekaj zgrešenih zicerjev domačih in gostje so ponovno ustvarili dvomestno razliko, ki pa je bila preveč za domače v zadnji minuti…

Če povzamem, tekma je bila ves čas napeta, oboji smo si želeli zmage, veliko je bilo trdih, močnih foulov (tudi grobih), vendar je na koncu zmagala ekipa, ki je imela »TOKRAT« več znanja in sreče.  Sodnika, kljub pritiskom, mislim da sta delo opravila z odliko in da niti za trenutek nista vplivala na potek tekme in končni rezultat. Po tekmi, pa je sledil 3 polčas, kjer mislim da ni bilo nobene zamere glede tekme ali kakršnihkoli drugih zadev med sezono, tako da smo bili oboji mokri tako od znotraj kot od zunaj.  Čestitam Račam za zmago, domači pa se moramo do nedeljepobrat in zbrati, kajti čaka nas »delniški zid« v pokalu in upam da bomo plačali čim manjše obresti, oziroma bomo dobili brezobrestni kredit….  Predzadnja tekma letos doma, težko pa že čakam na zadnjo, kajti pridejo k nam… sami vedo…. J

PS…. Ker nekako ne morem iz svoje kože, pa v tem poročilu izrekam javno grožnjo predstavniku ekipe Rač. V kolikor vam ne uspe priti v 1. ligo in se naslednjo leto spet srečamo, te čaka tista »rjava zadeva«, ker mislim da si do zdaj prvi, ki je vsaj »nakazal«, da bi pa to šlo po grlu…. J

6 odzivov

1. dLOOKman pravi:

Ne vem, kaj misliš pod “tokrat”. Zadnje tri gladke zmage. 4:2 za nas. 😉
    Ne, nismo bili popolni, 1. center Štumberger je spet manjkal – kdo bi si misli – doktor, pa non-stop bolan :)

Ker sem opazil, da še nimate uradne Spalding žoge, kontaktiraj Battistija, da ti jo priskrbi, ker tista včeraj ni bila za nikamor.

In ja, valda se še bomo srečevali v naslednji sezoni.

Se mi pa na nekaj mestih komentarja zdi, da nismo bili na isti tekmi. Samo pravim…

2. veteran pravi:

Bombeka smo vam vrnilii, ker baje Repec ne bo igral. Zdaj pa naenkrat oba na tekmi.

3. dLOOKman pravi:

Bomba je šel na avanturo k vam, da vam pomaga do novega pokala, pa vam žal ni ratalo. Zdaj je spet varno doma, kjer je bil že prenjšnjih 11 sezon ko je bil tudi 4x prvi srelec lige.
    Repec si je sam izbral igrati z nami – njegovi želji sem z velikim veseljem ustregel ( to je bilo po tem, ko ste pragerčanari izvedli enega bolj sovražnih prevzemov v PARKLigi.