Presenečenje v Juršincih

Bar Kaučič : KK Pragersko 79:74 (23:23, 16:21, 25:13, 15:17)

Bar Kaučič: Klemenčič 14; Bien S; Vojsk 11; Čoh 10; Bien G 20; Jakomini 2; Vodušek 16; Mahorič 6
KK Pragersko: Ravnihar 28; Kozar 14; Weiksler 7; Bunta 2; Jeršič 2; Borkovič 5; Miklavčič 2; Godec 14

Tekma med ekipama Bar Kaučič in Pragersko, se je začela suvereno tako iz strani domače ekipa kot iz strani gostov. V prvem delu smo lahko spremljali košarko z veliko napadi in zadetimi koši na kar kaže tudi rezultat prve četrtine (23:23). V drugem delu tekme se je pri gostih razigral Ravnihar, kateri je s svojimi 13 točkami, od skupno 21 popeljal goste v vodstvo. Med polčasom domači nismo izgubili volje in se tako odločili da bomo povišali tempo igre. S takšnim načinom igre smo domači uspeli obrniti rezultat in potek igre v svoj prid. Rezultat je v tem delu prišel tudi na 10 pik razlike, kar je domači ekipi samo dalo še večjo motivacijo da tekmo zmagajo. Končni rezultat tretje četrtine je tako s 25:13 pripadal domači ekipi. Zadnji del igre smo vedeli, da ne smemo popustiti, zato smo poskušali tekmo kar se da obdržati v istem tempu. Gostje so se v obrambi odločili za consko postavitev kar je pri domačinih povzročilo rahlo nervozo. Prav tako je v tem

delu prišlo do veliko osebnih napak, katerim je sledila tudi tehnična napaka kapetana gostujoče ekipe, Borkoviča. Sodniška piščal se je slišala v skoraj vsakem napadu, in tako so gostje s pomočjo prostih metov prišli tudi na 2 točki zaostanka s samo štirimi igralci. Domačini seveda po takšni tekmi nismo mogli dovoliti poraza in tekma se je končala z rezultatom 79:74.

Seveda se ne smem pozabiti zahvaliti kolegu Lah, ki je priskočil na pomoč iz nasprotne ekipe in tako omogočil popolno delovanje zapisnikarske mize. Zahvala tudi fotografoma Danijelu Gašpariču in Sanji Kolarič za fotografije, ter sodnikoma za odlično sojenje skozi celotno tekmo.

3 odzivov

1. Donatelic pravi:

Bunta is back? :)

2. veteran pravi:

Še zadevat je začel.

3. srna pravi:

Pa ne samo to, ded je imel na koncu celo neoviran met za 3 za podaljšek.
    Pa ni šlo. 😉
    Kasneje smo tudi ugotovili, da sploh ne bi bilo podaljška saj je bil rezultat na semaforju v zadnjem napadu napačen (namesto 5 pik je bilo 3), tak da …
    Dobra tekma in zaslužena zmaga domačinov.