Prekmurci preko prve ovire

ŠD Ptujska Gora – KD Sobota 44-72 (13-22, 15-24, 5-13, 11-13)

ŠD Ptujska Gora: Galun 15, Škerbiš 8, Frangež 6, Auguštin R. 4, Pšajd 4, Čelan 3, Auguštin P. 2, Zupanič 2, Kores 0; Trener: Jazbec L.
KD Sobota: Novak T. 26, Novak A. 14, Kuhar 13, Ficko 11, Lukač 6, Melin 2; Trener: Dundek T.

Drugi vikend v 2015 je bil za nas novince v pokalu dokaj pester. V soboto zvečer smo najprej igrali ligaški derbi z drugouvrščeno lendavo, dobrih 17 ur pozneje pa smo se še prvič srečali s predstavniki PARKL lige. Žreb nam je v 1. krogu pokala namenil ptujskega drugoligaša iz Ptujske Gore. Kot prvaki PKL smo tudi prevzeli vlogo favorita tekme.
Začetek tekme je postregel predvsem s tipanjem obeh ekip in nobena si ni priigrala pretirane prednosti. Vseeno smo po time-outu v 1. četrtini potem sobočani zaigrali bolje in domačinom ušli na varno razliko. Tudi v 2. četrtini smo nadaljevali s takim tempom, domačini so sicer poizkušali slediti vendar se je razlika vstrajno in počasi večala. Na odmor smo gostje odšli s prednostjo 18-ih točk (28-46).
Dogovor v 2. polčasu je bil, da držimo razliko in mirno pripeljemo tekmo do konca. To nam je dobro uspelo, saj borbenim domačinom nismo dopustili, da bi se približali in jim dovolili preobrat. Tekmo smo s +28 mirno pripeljali do konca (44-72).
Čestitke Ptujski Gori za borbenost vseh 40 minut, sodnikoma za zelo dobro opravljeno delo ter odlično organizirani zapisnikarski mizi.