Pragersko veterani – KPŠ, 51 – 71

Tekma 3. kola – 2. liga

Pragersko, 1.11.2011;

Pragersko veterani – Klub ptujskih študentov, 51 : 71 (6-21, 15-19, 12-8, 18-23)

KK Pragersko Veterani: Trantura 10, Miklavčič 4, Strnad 3, Rampre 2, Šešerko 6, Rahle 9, Černe 10, Čelan 7.;
KPŠ: Đalapa 4, Hrga 13, Ferme 15, Novak 6, Rus 16, Šömen 4, Novak 13. ;

Tekma 3. kroga II. lige PARKL med ekipama KK Pragersko veterani in KK KPŠ je potekala v zelo športnem ozračju, kjer tudi sodniki niso imeli težkega dela. Do zmage so zasluženo prišli gostje iz Ptuja, ki so bili v vodstvu skozi celo tekmo. Na tekmi je prišla do izraza razlika v starosti igralcev obeh ekip, ki so jo precej mlajši gostje s hitro igro in številnimi protinapadi s pridom izkoristili, domačini iz Pragerskega pa svojih izkušenj v zadostni meri niso uspeli prenesti na igrišče. Že začetek tekme je kazal, da so gostje prišli v Pragersko po zmago, saj so 1. četrtino dobili kar s 21:6, predvsem po zaslugi velike natančnosti pri metih za 2 točki. V drugi četrtini so se domačini uspeli zbrati ter ob conski postavitvi v obrambi izgubili četrtino za 4 točke. Trend dobre igre domačinov se je nadaljeval tudi v 3. četrtini, ki so jo domačini dobili z 12:8. V zadnji četrtini se je nekoliko odprl met igralcev ekipe iz Pragerskega, saj so v tem obdobju dosegli 3 trojke (2 Trantura in 1 Šešerko) in skupno 18 točk, pri čemer pa jim gostje iz Ptuja niso ostali dolžni ter z 2 trojkama Hrge in trojke Rusa, ki je v zadnji četrtini skupaj dosegel 10 točk ter bil s 16 točkami najboljši strelec tekme, s 23 doseženimi točkami odločili tekmo v svojo korist.

Tekma je pokazala na neuigranost med igralci ekipe iz Pragerskega, ki pa so na trenutke s hrabro in borbeno igro v obrambi ter nekaj domiselnimi akcijami v napadu pokazali, da je na njih kljub slabšemu startu, v nadaljevanju sezone potrebno računati. Gostje iz Ptuja pa lahko ob podobni učinkovitosti v napadu posežejo v boj za najvišja mesta na lestvici.