KK ROGAŠKA – KK Pragersko 86:70 (27:17;16:21;22:22;21:10)

KK Rogaška: Čonžek 16, Pevec 2, Markovinovič P. 19, Erjavec 4, Šučur 12, Lorber 3, Vrdelja 9, Pale-Kosovec 8, Jugovar 13
KK Pragersko: Ravnikar 17, Kozar 19, Wikesler 5, Borkovič 4, Miklavčič 5, Godec 20

Kraj: Športna dvorana Ratanska vas
Število gledalcev: 20
Sodnika: Zdravkovic, Juhart

Derbi kola, tekma  ki je odločala o prvem mestu na tabeli, novinci proti že izkušeni ekipi iz Pragerskega. Vse to je bil vzrok, da so si gledalci lahko ogledali kvalitetno tekmo v Ratanski vasi. Športna dvorana je bila nabita z motiviranimi igralci obeh ekip.Rekreativci iz Rogaške pa so pokazali kdo je gospodar na vzhodu Slovenije. Že po prvi četrtini je Rogaška povedla z 27:17, 7 točk Šučurja in 6 točk Markovinoviča P. v tej četrtini.. Do polčasa so se gostje uspeli približati na le 6 točk zaostanka predvsem po zaslugi Ravnikarja in Kozarja (5in9) točk v tej četrtini. V tretji četrtini smo bila priča enakovrednim ekipam z slabšo obrambo. Delni izid je bil namreč 22:22.  Kar 9 igralcev Rogaške od 10 je v celotni tekmi doseglo točke, kar dokazuje na kolektivnost ekipe iz Rogaške. Razploženi pri gostih so bili Miklavčič z 20, Ravnikar 17 in Kozar z 19 točkami. V zadnjo četrtino so odšli domačini s prednostjo 6ih točk. Le ta se je končala z delnim izidom 21:10 v prid domačinov. Čonžek 8 in Markovinovič P. 8 sta bila glavna krivca da so rekreativci iz Rogaške ponovno strli nasprotnika v zadnji četrtini. Zmaga z 16 točkami razlike je lepa popotnica v nadaljevanje boja za 1. ligo. Čestitke ekipi iz Pragerskega za uvrstitev v drugi del tekmovanja.

5 odzivov

1. veteran pravi:

Zaslužena zmaga Rogaške, vendar tako tepeni še nismo bili v Parklu.

• srna pravi:

Eh Bojč, saj ni bilo tako hudo. Pubeci so mlajši, močnejši, boljši … pa so nas po…… (saj veš kaj bi prijatelj Bomba rekel). 😀
      Smo si pa rane lepo zacelili z narezkom in pivom! 😉
      Glede na pogostitev, mi je kar žal, da grejo v prvo ligo! 😉

2. veteran pravi:

Hudo ali ne. Po tekmi ste vsi jamrali, da ste bili tepeni. Še jaz sem plavi po roki, pa sem samo gor in dol letal. Kar se pa narezka in pijače tiče : “Vsaka čast”.

• Rekreativec pravi:

Malo za šalo malo za res velja neko nepisano pravilo, če udariš moraš biti pripravljen udarec prejet nazaj. :-)
      Sicer sem bil tudi sam prisoten na tekmi in se mi je zdelo vse, kar se grobosti tiče, v mejah normale.
      Se pa strinjam, da smo bili agresivni in da je bil kak udarec po roki na obeh straneh, kar se mi ne zdi obsojanja vredno…

• veteran pravi:

Saj ne obsojam. Vendar je vaša presing igra prinesla kar nekaj udarcev. Res, da ne grobih, če pa je od njega modrica, pa tudi ni nedolžen.Vse bo zacelilo, le zmaga bo ostala zapisana. Pa veliko uspehov v drugem delu.