Komaj smo dobro začeli, že pavziramo… morda pa je lepši izraz počitnikujemo. Šolarji bi nam zavidali 😉 Tistim, ki strogo jemljejo rekreacijski status lige morda tak urnik celo odgovarja. Če jim je res, bomo videli v začetku januarja, ko se začne najbolj naporen in odločilen del sezone, ki bo trajal do marca. Kak trening v času veselega decembra je vsekakor še zaželen.

KK Ptuj – KK Adecco MB, 59 – 87 (17:19;11:28;18:20;13:20)

MCAPRO Rams – Veseli oblački, 73 – 70 (23:21, 20:8; 13:14, 17:27)

KK Rače – Čiro Starše, 84 – 86 (15:25; 25:19; 26:13; 18:29 )

KK Ajdas Lenart – ŠD Kidričevo, 75 – 60 (22:12, 14:12, 16:18, 21:18)

KK Pragersko – Rogaška rekreativci, 72 – 87 (13:19, 20:20, 20:19, 19:29)

* KK Paloma – Adecco Oldstars, 53 – 46 (17:14, 12:16, 17:6, 7:10)

KK Črešnjevec – ŠD Ptujska Gora 56 – 47 (15:9, 8:7, 15:13, 11:25)

KK Starše – Bar Kaučič, 42 – 58 (8:12, 14:16, 5:20, 15:10)

* – zaostala tekma 3. kola

1.liga

Če smo v prejšnjem krogu zapisali, da neporaženih ni več, po tem tednu velja, da tudi tistih brez zmage ni več. Dogajanje v 1.ligi je imelo (kot smo že navajeni) svoj vrhunec v sredo. Čeprav smo za derbi označili dvoboj med MCAPRO Rams in Veselimi oblački se je na koncu izkazalo, da je bil na igrišču še bolj zanimiv tisti v Framu med ekipa KK Rače in Starše Čiro. Davidov komentar tekme razkrije mnogo tistega kar se je dogajalo na igrišču. Tisti, ki poznate poročila iz Rač tako veste, da so dobra, še boljša so, ko ekipa igra dobro, ne glede na to ali zmaguje ali pa po hudem boju prizna poraz nasprotniku. Pri domačih je svoje znanje in izkušnje spet kazal Aleš Repec s 33 točkami. Skoraj bi bilo dovolj za zmago, a tudi Čiro Starše so imele svojega ogretega strelca iz razdalje, Majevič 26 točk . Tudi končni rezultat, 84 – 86 pove, da se je igrala zanimiva všečna tekma z veliko koši (rekord sezone).

Nedaleč stran v Framu  je bil končni rezultat prav tako zelo tesen. 3 točke razlike morda niso odraz dogajanja na igrišču, MCAPRO Rams (tokrat uradno domačini v Račah) so si odločilno prednost priigrali že v 2.četrtini. Na koncu so jo skoraj tudi zapravili, a štejejo le dve točki za zmago. Kako bo na igro Veselih oblačkov vplivali dejstvo, da je prišla vsaj manjša vremenska sprememba z manj oblački in več sonca…? Morda se kaka končnica le obrne njim v prid in začnejo nizati zmage.

Preostali dve tekmi sta vsaj rezultatsko minili bolj mirno. Na Ptuju je pričakovano Adecco zmagal še tretjo zaporedo tekmo sezone, tretjo zaporedno pa so izgubili Ptujčani. Končnih 28 točk za Adecco je tudi najvišja zmaga kola, kako je prišlo si preberite v komentarju tekme. Prvo zmago med prvoligaški si je doma priigrala ekipa Ajdas Lenart. Za marsikoga proti pričakovanjem, s 15 točkami razlike, so premagali Kidričevo, ki tako ni uspelo zaključit leta v zmagovitem ritmu.

2. liga

Presenečenje preteklega tedna je uspelo ekipi Rogaških rekreativcev. Dejstvo, da so potencial novinca poznali le redki je najbrž tudi pripomoglo k temu, da je zmagovalca napovedal le en napovedovalec v »parkl nostradamusu«. Na koncu visokih 15 točk za novice v ligi, a če gre verjeti poročilu (v to ne dvomim) je bila tekma vseskozi dokaj izenačena, najvišjo razliko pa so gostje naredili v zadnjih trenutkih tekme. Kakorkoli že, ekipa Rogaške se je prebila na 1.mesto tabele 2. lige JUG in bo od sedaj naprej med tistimi, ki jih bomo postavljali v vlogo favorita. V zadnji tekmi kola sta se za prv zmago v sezoni pomerili ekipi Črešnjevca in Ptujske Gore. Gostje so dolgo vodili, na kuncu pa domači z veliko želje vseeno izvlekli pomembno in prestižno zmago. Vodja domače ekipe Rok se je potrudil in zanimivo opisal ponedeljkovo dogajanje na Črešnjevcu.

Veselo ugotavljam, da severna skupina A 2.lige še vedno ni obupala. Po dveh tednih brez tekem so bile v akciji vse štiri ekipe. V zaostali tekmi je Paloma premagala Oldstarse. Pogled na rezultat pove, da se je igrala »dobra« obramba, po branju komentarja tekme pa zvemo tudi, da je bila napadalna igra pod vplivom nervoze. Morda je vzrok nervoze tudi v preveliki želji ekip, da v tistih nekaj tekmah, ki jih imajo v prvem delu sezone pokažejo najboljše predstave.?. Odločilno prednost so si nabrali v 3. četrtini, ko so Oldstarsi dosegli le 6 točk. Strelsko najučinkovitejši igralec tekme je bil Luka Cehnar, ki je za domače dosegel 21 točk, od tega 19 že v prvih 3 četrtinah tekme. V zadnji četrtini je voz Oldstarsov potegnil, nekdaj že najboljši strelec 2.lige, Andrej Glinik, (8 od skupaj 10 točk Oldstarsov v tej četrtini).

V Staršah je Bar Kaučič prišel do zanesljive zmage nad ne najbolj razpoloženimi domačini. Odločilno prednost so si tudi na tej tekmi nabrali gostje v 3. četrtini. Na kakšen način pa si priberite v komentarju tekme.

V PARKL-u sledi počitek do prvega tedna januarja.

No, povsem brez PARKL košarke tudi v drugem decembrskem tednu ne bo šlo. Čakata nas še vsaj tri tekme. V četrtek bo v Juršincih vnaprej odigrana tekma 5. kola med Bar Kaučič in Adecco Oldstarsi. V petek bo odigrana prestavljena tekma 3. kola v Lenartu kjer gostujejo Rače. Predolgo decembrsko pavzo pa si bodo po dogovoru skrajšali ekipi Adecca in Veselih oblačkov, ki bodo vnaprej odigrali tekmo 5. kola (sobota, 2.gimnazija MB pričetek ob 20.uri)

Napovednik tekem v tem tednu:

Četrtek, 11.12.2014 ob 20:45 – Juršinci; Bar Kaučič – Adecco Oldstars

Petek, 12.12.2014 ob 18.00 Lenart; KK Ajdas Lenart – KK Rače

Sobota, 13.12.2014 ob 20.00 – 2. Gim. MB; KK Adecco – Veseli oblački

—–

Sreda, 17.12.2014 ob 20.00 – Dvorana Lenart, KK Ajdas Lenart – MCAPRO Rams (vnaprej odigrana tekma 6. kola)