Oldiči poraženi

Bar Kaučič : Adecco Oldstars 76:67 (24:13, 16:19, 18:19, 18:16)

Bar Kaučič: Klemenčič 12, Bien S, Bien G 21, Vojsk 6, Čoh L 8, Čoh I, Bedenik 5, Jakomini, Vodušek 10, Mahorič 9, Hodnik 2, Ačko 3
Adecco Oldstars: Zemljič 18, Parraga, Salinas 5, Battisti 2, Blažič 2, Kraševec, Antonić, Glinik 15, Šerbinek 11, Koprivnik 2, Grgič 12, Radej

Prvo domačo tekmo smo domačini začeli suvereno z dvema zadetima trojkama in tako nasprotniku nakazali napeto tekmo. V prvi četrtini se je opazila ”nežna” igra nasprotnika, saj so v tem delu naredili samo 2 osebno napaki in zato je prvi del tekme pripadal domačinom, ki smo jo dobili z rezultatom 24:13. V drugo četrtino je nasprotnik vstopil dosti bolj odločno ampak se kljub zadetim košem iz obeh strani niso uspeli prebiti v vodstvo. Najbližje kar se je nasprotnik približal so bile 3 točke zaostanka, pri katerih pa so se tudi vsem domačim igralcem zatresla kolena. Ampak to nas ni ustavilo pred ciljem, da tekmo dobimo in dokažemo, da smo vreden nasprotnik. Polčas se je končal z rezultatom 40:32 za domače. V drugem delu tekme sta obe ekipi igrali odlično igro in suvereno zadevali mete iz razdalje. Tretja četrtina je z točko razlike pripadala ekipi Adecco Oldstars, zadnja četrtina pa je za +2 točki šla k domači ekipi Bara Kaučič. Glede na končni rezult at lahko rečem, da sta obe ekipi igrali močno tekmo, prav tako pa je bilo zadetih presenetljivo dosti košev za 3 točke iz strani domače ekipe. Pri teh sta najbolj izstopala Matjaž Klemenčič z buzzer beaterjem in Gregor Bien z zadetkom iz 9 metrov.

Pohvala ekipi Adecco Oldstars, ki je dokazala da niso lahek nasprotnik in sodnikom, kateri so imeli kar nekaj dela.