KK Adecco Maribor : KK Pragersko 98 : 63 (50 : 26) (27:18, 23:8,; 21:19, 27:18)

KK Adecco Maribor: Demir 7, Kolenič 11, Mirt 11, Miklavčič 15, Ternjak 3, Vedlin 2, Brolih 4, Želj 17, Stojković 28
KK Pragersko: Jeršič. Čelan 3, Ravnihar 13, Kozar 2, Žunko, Šalamun 4, Šešerko , Hečemer, Borkovič 4, Godec 23, Mohorko 14

Maribor, Dvorana II. Gimnazije, 22.3. 2014
Sodnika: Fajt, Ledinek

Sobotno popoldne na »drugi« je spomnilo na nek določen večer pred slabim letom.  Bila je sobota, bila je ista dvorana, nasproti isti ekipi in bilo je finale lige PARKL. V glavah Adeccovcev in verjamem da tudi gostov, se večkrat ponovi tistih zadnjih nekaj sekund, polna dvorana in izjemen ambient. Vsa tradicija, vsa preteklost in sama ekipa Pragerskega so razlog dovolj, da se takšnega nasprotnika vedno pričaka z vsem dolžnim košarkarskim spoštovanjem. Gostom se je z zadnjim kolom končal naporen teden. NBA ritem je v PARKLu redek, a se zgodi.  Adeccovcem se je to pripetilo mesec in pol nazaj, ko so morali odigrati 4 tekme v 8 dneh. Kljub namigovanjem »zunanjih« žvižgačev, so gostje na drugo prišli z izredno ekipo in s tem dokazali, da kalkulacije in neumnosti v zvezi igranja zadnje tekme gredo v prid predvsem tistim, ki imajo malo pojma o košarki in se zaradi preveč prostega časa ukvarjajo z neumnostmi. Domači smo želeli obdržati svoj ritem. Forma je dobra in tako smo v tekmi, ki vedno pomeni velik prestiž, predvsem želeli  dokazati sami sebi nekaj košarkarskih idej iz treningov. Da ekipa Pragerskega ni ekipa za podcenjevanje, je vedno na dlani. In, jasno nam je bilo, da če padeš v njihov ritem, te počasi zmeljejo in elegantno izpljunejo ..ne da se tega sploh prav zaveš. In zato prvih nekaj minut previdnost na obeh straneh. Kozar, Godec , Ravnihar so poskrbeli za nekaj lepo zaključenih akcij, Želj je na strani domačih držal priključek z dvema trojkama.  V drugem delu prve četrtine domači zvišajo ritem. Na strani Pragerskega se trije napadi zaključijo z neuspešnim metom iz razdalje, sledi kontra ali pol kontra in Adecco konča prvo četrtino z prednostjo 9 točk. Rotacija pri gostih je bila precej dinamična. Seveda njihova prava tekma šele pride, enako velja za nas. A po treh tekmah v slabem tednu je tudi iz tega vidika jasna dinamika rotacije. Prav vsi igralci gostov so vstopili v igro. Domači so imeli manjši rouster in se pri enakovrednih 9 ni preveč poglabljalo v peterko na terenu. Vsak pri domačih se je zavedal svoje igre, nasprotnik pa je bil sam po sebi motiv plus na tej tekmi. Stojković je končal polčas z 14 timi točkami. Odlična igra All Starovca ob podpori Mirta in Ensara rezultira odlični drugi četrtini domačih. Prednost 50:26 ob polčasu je bila zaslužena.  Ekipa domačih v letošnji sezoni ob vodstvu včasih malo zaniha. Ob odsotnosti prvega trenerja Čuješa, je bila prioriteta domačega stratega Vračka predvsem enak ritem igre. Nikakor si nismo želeli zakomplicirati poznega popoldneva  in zato je sledilo ponovno malo rotacije in predvsem zelo nadzorovan potek tekme. Gostje so preko Ravniharja držali razmerje postavljeno v prvem polčasu. Domači smo »sprobavali »nekaj zamisli, a vseeno previdno in zgolj »sprobavali«. Adeccovci so ta dan bili v večji formi in kanček bolj motivirani od gostov. V zadnji četrtini rotacija pri gostih in nezaustavljivi Godec. A na srečo gostje niso našli dobre obrambe za domače napade in kmalu je bilo jasno, da se bo tekma končala z najvišjo razliko med tema dvema nasprotnikoma, odkar smo konkurenti v ligi. Pri gostih mi je bilo zanimivo opazovati »Veterana«, ki  je dodobra izkoristil svojo minutažo in nam za konec »speko« eno trico.  Svaka čast.

Zmaga ekipe Adecco za 35 točk je realen prikaz dogodkov na igrišču ta dan. Obe ekipi se dobro zavedata, da kmalu pride »nek drug dan«. In takrat verjamem, da bomo ponovno športno prekrižali »kopja« in da bo tekma precej drugačna. Zavedajoč tega, smo se na trenutke bolj »otipavali«, kot razkrivali vse adute.  Prav je tako. Veselimo se ponovne tekme in verjamemo, da bo potekala v enakem športnem vzdušju, kot je sobotna.

Počasi je treba končati z zadnjim poročilo iz domače dvorane v sezoni 2013/2014. Hvala Aniti in Simoni za brezhibno pripravljeno dvorano, hvala centru DRAŠ, da so vskočili na pomoč, ko smo to potrebovali, hvala Ljerki in ekipi pomožnih sodnikov in na koncu hvala vsem gledalcem, ki jih je v tej sezoni bilo občutno več, kot lani. Special thanks Mariu, Matjažu in še enemu Mariu za vso pomoč pri vodenju tega “ustroja. Aja in Mario..thx za porocilo zadnjih “oldicov”. Misija ekip Adecco se bo nadaljevala na domačih tleh tudi drugo sezono. Kako, kaj, v kateri ligi, s kom in v kakšni obliki, pa naj ostane poletna skrivnost.

Zdaj pa na delo za pripravo ALL STARR tekme v Lenartu, kjer lahko pričakujete odlično košarkarsko veselico. Vidimo se v Lenartu in seveda v Račah 5. In 12. Aprila.

Ave, over and out iz druge!

Fotogalerija

Battisti

3 odzivov

1. veteran pravi:

49, 48, 48,45, 39 so starost igralcev Pragerskega, ki so bili en čas skupaj v igri. Pol ni čudno, da je skoraj zmanjkalo piva v piceriji preko.

2. veteran pravi:

Hvala komentatorju za pohvalo. Tudi naš me je hvalo za tekmo v četrtek. Mi že raste lampič.
    P.S.
    Pogodbe za naslednjo sezono še nimam.

3. Battisti pravi:

Cuj, malo lobiraj pri vodstvu kluba. Ce mene vprasas, je bilo kr nekaj slabsih od tebe na terenu. Tako v kondiciji, kot v borbenosti.