Neuspešen začetek sezone za “Oldiče”

KK Adecco Old Stars : KK Tiskarna Ekart ŠD Cirkovce 48 : 78 (25-40) (16:22, 9:13; 15:19, 8:19)

KK Adecco Old Stars: Zemljič 8, Radej, Šketa 4, Battisti, Krašovec, Antonić, Šerbinek 10, Kolac 20, Kralj 6
TE ŠD Cirkovce: Dobrajc 6, Drevenšek 17, Pihler 12, Berič 7, Majal 9, Rojko 12, Radič 8, Arnuš 10

Maribor, Dvorana II. Gimnazije; 30.11. 2013

Gledalcev 15

Sodnika: Juhart, Ledinek
Uvodni nastop Oldičev v ligi je bil v soboto ena velika polomija. Na koncu sta temu botrovali dve zadevi. Ena je odlična igra gostov iz Cirkovcev, druga pa dejstvo, da je ekipi Oldičev nastop odpovedalo 6 igralcev in to na isti dan. Aja in plus trener. V bistvu, ne vem, če smo kdaj sploh igrali v taki zasedbi. A kljub temu pogumno, kar bo pa bo. Prva četrtina je bila kar znosna. Borba na naši strani je bila. No, bolj želja. Gosti so hudo izkušena ekipa, ki bi ji lahko parirali izključno v polni zasedbi in zato je bilo v vrstah domačih čutiti zmedo, nesigurnost in dvom. Na igrišču so gostje v prvi četrtini pokazali svoj namen. Rutinirano so izigrali oldiče na kr nekaj napadih. Razpoloženega strelca pri domačih tudi ni bilo in na polčasu razlika 15 točk. Kot zanimivost povejmo, da smo domači h »sodelovanju« kot trenerja povabili Iztoka Ocepka, da zapolni vrzel ta dan manjkajočega domačega coacha. Ico se je trudil, a s tako materijo in materialom na ta dan, ne moreš lepo ploščic položit. Kaj šele, da bi fugirali. »Pomočnik« Stojkovič je asistiral, kolikor je šlo a na koncu nasmešek na obrazu obeh. Kaj češ..tak pač mamo včasih. In to je iz naše strani bil menda edini »zanimiv doprinos h tekmi«, pa še to ne za vse J. Gostje so igrali, kolikor je bilo potrebno. Včasih se mi je zdelo, da so imeli še rezerve. Rutinirano, brez kompliciranja, učinkovito. Tekma se je končala nekako..hitro. Pri gostih so se vsi vpisali med strelce, pri domačih pa..ma..saj niti ni važno. Prepričljivo so gostje dobili vse četrtine in sledil je športni stisk roke. Pri domačih se bomo morali resno pogovoriti. Po več kot uspešnem pripravljalnem obdobju, smo začeli klavrno. Predvsem organizacijsko. Saj smo se borili, kolikor smo lahko. Ni nam za očitat. A to je vse drugo kot tisto, kar smo igrali v pripravljalnem obdobju. Če nam uspe odpravit nekatera organizacijska in nesrečna naključja te sobote, potem se bodo lahko nasprotniki v letošnji sezoni kar »toplo« oblekli. Čestitke še enkrat gostom na fer tekmi.