Povabila na večerje in teamselfiji

Po končanih tekmah 1. kola lahko odpremo debato o moči ekip v novi sezoni. Prav veliko presenečenj v ni bilo. Veseli oblački so ekipi Rače pokazali realnost 1. lige. Kljub visokemu porazu novincev v 1. ligi pa gre v njihov prid dejstvo, da so tudi lani slabo začeli sezono in veliko bolje nadaljevali. V derbiju kola je ekipa MCAPRO Rams pokazala, da se je zbrala res dobra ekipa, ki bo v prihodnjih tednih favorit najbrž na prav vsaki tekmi. A že lani se je pokazalo, da so po velikih zmagal znali tudi izgubiti. Prvo potrjevanje moči prihaja že v 2. kolu proti ekipi Kidričevega.

Lenart se je ob svojem debiju med prvoligaši zelo dobro »prodal«, a ekipa Čiro Starše se ni dala in prišla do pomembne zmage. Najbolj zanimivo in napeto tekmo je videlo kar nekaj gledalcev v Kidričevem. Po tem, ko so dobro polovico tekme za nekaj točk vodili domačini so gostje z serijo 2 minuti pred koncem 3.četrtine prešli v prvo občutnejše vodstvo na tekmi. Domači se niso predali in prav v zadnji sekundi rednega dela tekme izid izenačili na 63:63. Sledil je 1.podaljšek, ki prav tako ni prinesel odločitve. Agresivna obramba nekoliko nižje postave gostov, (po tem, ko je na klopi zaradi 5 osebnih napak že kakih 10 minut sedel prvi center in najizkušenejši igralec ekipe) je prinesla uspeh v 2.podaljšku, ko so po lepih prodorih in uspešnih metih za 3 točke že dobri 2 minuti pred koncem ušli na 10 točk in to prednost obdržali do konca.

V 2. ligi JUG ni bilo dvomov o zmagovalcih. Zanesljivi zmagi sta dosegli ekipi Pragerskega in Cirkovc. Morda je še najbolj razočarala ekipa Ptujske Gore, ki se v ne povsem popolni postavi ni mogla kosati s Cirkovčani.

V severni skupini so lanski prvoligaši KK Starše pokazali, da tam niso bili naključno, hkrati pa so vrnili Oldstarsom za lanski poraz v pokalnem tekmovanju. Da si ekipa Odstarsov želi in verjame v boljše rezultate je razbrati iz precej samokritičnega poročila s tekme. Prvo tekmo v PARKL-u so videli tudi na Sladkem vrhu. Domača Paloma je s 51:45 premagala Bar Kaučič.

Rezultati 1. kolo – 1. liga

Veseli oblački – KK Rače, 76 : 45 (19:10 21:16 17:7 19:12)

MCAPRO Rams – KK Adecco MB, 75 : 66 (19:26 17:9 22:17 17:14)

ŠD Kidričevo – KK Ptuj, 73 : 84 (po 2.podaljšku) (16:16 13:10 8:17 21:15, 5:5 / 10:21)

KK Čiro Starše – KK Ajdas Lenart, 88 : 86 (18:22 28:22 26:20 16:22)

Rezultati 1. kolo 2. liga skupina SEVER (A)

Adecco Oldstars – KK Starše, 69 : 75 (16:18, 19:10, 7:22, 27:25)

KK Paloma – Bar Kaučič, 51 : 45 (12:7, 13:14, 13:9, 13:15)

Rezultati 1. kolo 2. liga skupina JUG (B)

TED ŠD Cirkovce – KK Ptujska Gora, 66 : 36 (16:8, 14:8, 18:2, 18:18)

KK Pragersko– KK Črešnjevec, 91 : 71 (25:15, 25:11, 17:21, 24:24)

12OŠ Kidričevo21.11.201420:45ŠD Kidričevo:MCA PRO Rams

Očitno postaja sreda dan za igranje prvoligašev. Tokrat bomo na sporedu kar 3 tekme. Dva zmagovalca prvega kola se bosta pomerila v Račah, Veseli Oblački – Starše Čiro, morda lahko prav to tekmo označimo za derbi kroga. V sosednjem Framu bodo KK Rače gostile Ptujčane. Gostje bodo na krilih prve zmage poskušali najbrž s hitro kombinatorno igro in agresivno obrambo, prinesti par točk še iz svojega drugega gostovanja. Morda bodo izkušenejši in fizično močnejši domačini vseeno našli recept za Ptujčane. Prvo zmago bodo na domačem parketu iskali tudi prvaki. KK Adecco – KK Lenart, tekma je prestavljena vnaprej iz soboto na sredo. Popravni izpit za Adeccovce in tekma v kateri nimajo kaj izgubiti za nove prvoligaše. Zadnja tekma 2. kola med prvoligaši bo v Kidričevem med ŠD Kidričevo in MCAPRO Rams. Domačini bodo tokrat lahko bolj sproščeni kot v 1. kolu, vloga favorita gre gostom. Kidričevo že nekajkrat pokazalo, da se odlično znajde na tekmah, ko igrajo brez pritiska in nasprotno gostje, ki so znali lani po »velikih« zmagal pustiti kako točno proti navidez slabšim nasprotnikom.

V drugi ligi bodo Cirkovce v četrtek gostile Črešnjevec. Gostje bodo najbrž v Cirkovce prišli v polni postavi, morda tudi zaradi najave Cirkovčanov, da na svoje druženje ob večerji v gostilno Kurež po novem vabijo tudi vse gostujoče ekipe… :)

Svojo prvo tekmo bo v ligi PARKL odigrala tudi ekipa Rogaška rekreativci. Simbolično prihajajo v goste prav k ekipi Ptujske Gore, ki je ena od dveh še aktivnih ekip ustanoviteljic lige z 18 letnim stažem. Najbrž bo tudi to dejstvo motivirali domače, da prikažejo boljšo predstavo in namučijo goste. V Starše se bosta pomerila dva zmagovalca prvega kroga. Izkušeni domačini se bodo pomerili z Palomo.

Medijska poteza tedna gre ekipi KK Ptuj, ki je po svojo prvo zmago (čestitke!) potrdila še s prvim “teamselfijem” na Twitterju. Hvala @KK_Ptuj !