Napeto igro na koncu slavila Rogaška

KK Rogaška Rekreativci : TE ŠD Cirkovce 77:67

Cirkovce: Korez 2, Virvič 2, Drevenšek 16, Majal 16, Rojko 10, Holc 17, Ladič 4
Rogaška: Čonžek 4, Pale-Kosovec 6, Markovinovič P. 6, Pevec 2, Markovinovič D. 2, Šučur 31, Lorber 8, Mlakar 11, Erjavec 7

Derbi 2. Lige, pomerila sta se ekipi z vrha tabele vzhodne lige. Kot se za derbi spodobi, so zmagovalca odločile malenkosti. Rogaška je tekmo začela bolje, vendar so se gostje iz Cirkovc prebudili in dobili 1. četrtino z izidom 17:19. Nadaljevanje tekme je bilo izenačeno in rezultat druge četrtine je končal pri 16:16. Tako so gostje na odmor odšli z dvema točkama prednosti. Nekaj taktičnih zamisli trenerja domačih, čvrstejša obramba in 3. četrtino je dobila ekipa iz Rogaške z 22:17. V zadnji četrtini so gostje odpovedali, niso imeli odgovora na izvrstnega Šučurja (31), ki je zadeval iz vseh strani koše pod obročem pa je pridno dajal Mlakar (11). Zadnjo četrtino so domačini dobili z 23:13 in tako potrdili 1.mesto na tabeli. Hvala gostom za dobro igro obenem se pa že veselimo povratnega obračuna.