Lenart s težavo…

KK Ptuj: KK Ajdas Lenart 44:50

KK Ptuj: Rakovec 2, Brkič 2, Žnidarič 2, Kramberger 4, Pogladič 8, Rus 4, Predikaka 1, Kotnik 7, Ferme 8, Marin 2, Likavec 4
KK Ajdas Lenart: Farkaš 1, Voglar 8, Niderl 4, Fras 7, Šenekar 4, Klemenšak 3, Karlo 15, Grušovnik 8

Domačini smo po uvodni zmagi v lanskem letu prišli v črno serijo treh zaporednih porazov. Prva tekma v novem letu nam je ponudila odlično možnost, da črni niz presekamo, saj je nasprotnik v goste prišel precej oslabljen. Tekma se je začela »novoletno«. Obe ekipi sta potrebovali 5 minut, preden sta končno zabeležili prve točke. V prvi četrtini smo tako videli veliko zgrešenih metov na obeh straneh ter veliko ostalih napak v igri. Četrtina se je končala z rahlo, a glede na strelsko razpoloženje, kar občutno prednostjo 3 točk. Podobno se je nadaljevala tudi 2 četrtina, kjer smo domači dobili občutek, da ne moremo zadeti niti bazena, kaj šele koša. Na srečo so v podobnem strelskem krču bili tudi gosti, zato se je polčas končal z U-11 rezultatom 20:25. Tudi tretja četrtina je postregla z zelo nezanimivo košarko. Gostom je uspelo zadeti za tri, domači pa v tej četrtini podobno kot v prejšnji nismo uspeli nasprotnika prisiliti, da bi izpolnil bonus. Smo pa z malo agresivne obrambe uspeli rezultat znižati za 2 točki, tako da se je, vsaj na razliko na semaforju, obetala napeta zadnja četrtina. V zadnjo četrtino smo domači krenili bolj odločno, ter uspeli po 35 minutah celo povesti. Imeli smo občutek, da se bo končno odprlo. In se tudi je, vendar nasprotniku. Karlo je rutinirano 3x zadel za 3, eno trojko je pristavil še Šenekar in tekma je bila odločena. +6 za ekipo iz Lenarta ob izredno skromni strelski predstavi obeh ekip. Domačini smo si 44 točk razdelili med 11 igralcev, pri gostih je izstopal Karlo s 15 točkami, pri čemer jih je 9 dosegel v zadnjih petih minutah 4. četrtine. Gostom čestitamo za zasluženo zmago, sodnikoma za korektno sojenje in zapisničarski mizi za dobro opravljeno delo.  Črni niz se tako nadaljuje. V soboto nas čaka pokal in ekipa iz Kidričevega, ki smo jo do sedaj edino premagali in s katerimi imamo vedno dobre tekme. Upamo le, da bo v soboto šla žoga lažje skozi obroč!