KK Ptuj : MCA PRO RAMS
74:86 (19:19;15:24;19:26;21:17)

KK Ptuj: Damiš 3, Brkič 3, Žnidarič 11, Marin 10, Pogladič 16, Kotnik M 2, Predikaka 5, Ferme 24
MCA PRO RAMS: Ker 14, Pihlar 23, Novak 7, Šabotič 13, Tadina 4, Kočevar 2, Zahaj 21, Radonič 2

S prvo domačo tekmo smo 3. tekmovalni teden odprli tudi “novinci” v PARKL ligi, ekipa KK Ptuj. Združena ekipa KPŠ in KK Ptuj je letos dobila priložnost da navkljub lanskemu izpadu iz 1. lige, svoje moči vseeno meri v močnejši diviziji. Po uvodni tekmi sezone, kjer smo odigrali dokaj solidno in po bolečem porazu v Račah, smo pričakovali težko tekmo z ekipo MCA PRO RAMS, ki je letos definitivno favorit vsaj za FF. Ne glede na to, da so na Ptuj prišli oslabljeni, smo vedeli, da bomo morali proti njim igrati hitro, agresivno in zbrano, če bomo hoteli imeti možnosti za zmago. Pa nismo. V prvi četrtini smo domači začeli z agresivno obrambo ter hitrimi protinapadi, ki pa jih v večini primerov nismo uspešno zaključili. Tudi “zicerji” nam niso ležali. Nasprotnik je ves čas igral umirjeno ter svoje priložnosti iskal pri prodorih Šabotiča in Zahaja proti obroču ter podajami pod koš ali navzven in z metom za tri. Prva četrtina se je tako končala z neodločenim izidom 19:19.  V drugi četrtini, ko smo upali, da bomo naše napake v napadu odpravili in začeli igrati boljše, so se stvari še poslabšale. Domači nismo uspeli najti pravega ritma saj so se zgrešeni meti in napačne podaje kar vrstile. V obrambi pa smo napravili preveč osebnih napak, ki jih je nasprotnik uspešno kaznoval s prostimi meti (9 točk v tej četrtini). Razigral se je tudi Pihler, ki je poleg trojke v prvi četrtini dodal še dve v drugi. Na premor smo tako odšli z zaostankom 9 točk. Tudi tretjo četrtino smo nadaljevali v istem slogu. V napadu slabo, s preveč napakami in neizdelanimi meti, v obrambi pa s preveč osebnimi napaki in premalo agresivno. Prednost za MCA je v tej četrtini znašala že preko 20 točk. Proti koncu četrtine smo nekoliko zmanjšali zaostanek, tako da smo v zadnjo četrtino šli s 16 točkami zaostanka. V zadnji četrtini smo domači še enkrat pritisnili in poskusili narediti še zadnji preobrat. Z uspešnim pritiskom po celem igrišču nam je uspelo rezultat zmanjšati pod 10 točk, vendar je na koncu MCA tekmo varno pripeljal do konca. Končni rezultat tekme je tako kazal 74:86 v korist gostov. Pri gostih so najbolj izstopali Pihler, z odličnim metom za 3 (23 točk, 5 trojk), vsestranski Zahaj (21 točk) in organizator igre Šabotič, ki je bil s svojimi prodori nezaustavljiv. Gostom čestitamo za borbeno in fer tekmo, pohvala pa tudi sodnikoma in zapisnikarski mizi za tekočo tekmo brez zapletov.