Pragersko, 24.11.2011; Sodnika: Gselman, Grošelj;

KK Pragersko – Vinag MCApro  82 : 74 (17:21, 21:23, 26:14, 18:16)

Strelci:

Pragersko: Ravnihar 9, Kozar 6, Šalamun 8, Leskovar 12, Prelog 10, drame 7, Borkovič 11, Godec 19.

Vinag MCApro: Keršič 1, Stojkovič 14, Toplak 5, Tadina 3, Lovše 2, Novak 5, Ternjak 6, Petrovič 5, Auer 20, Baltič 16, Kočevar;

Ponovitev finala zadnje lige Parkl je bila že četrta tekma teh dveh nasprotnikov v tem koledarskem letu. Vsa prejšnja izenačena srečanja so napovedovala, da se bo tudi tokrat igrala dobra košarka. Prvaki iz Pragerskega so prvi hladen tuš doživeli že v garderobi pred tekmo, ko so izvedeli informacijo, da na tekmo ne bo njihovega najboljšega moža Bojana Novaka. Vročina je bila previsoka in Bojan je obležal doma.

Za drugi hladen tuš so poskrbeli nasprotniki v prvi četrtini. S hitrom in kombinatorno igro so z lahko prihajali pod obroč. Pragerčani pa nikakor niso uspeli sestaviti obrambe. Tudi v drugi četrtini ni bilo nič bolje. V tem delu igre se je razigral Auer, ki je s štirimi trojkami poskrbel, da je prednost gostov narasla že na visokih 12 točk, ki so jo gostitelji, do odmora le uspeli znižati na sprejemljivih 6.

V tretji četrtini pa so prvaki le pokazali pravi obraz. Strnili so vrste v obrambi, preprečevali lahke koše in nasprotnikom niso dopuščali neoviranih metov od daleč. Razlika se je hitro znižala. Ko so enkrat prišli v vodstvo pa se je videlo, da so lažje zadihali. Od takrat naprej zmaga ni bila več pod vprašajem. Mariborčani so sicer še nekajkrat zapretili (75:72), a Pragerčani presenečenja niso dovolili.

KK Pragersko

Za tiste, ki jih zanima statistika še ta podatek povezan s poročilom. Pragersko in VinagMCApro sta v zadnjem letu dni (ali nekaj dni več) odigrala štiri tekme. Vse tekme je dobilo Pragersko s podobno razliko. 11, 11, 5 (finale) in 8 točk na zadnji tekmi. Še bolj zanimivo je število doseženih točk, ki jih je na teh tekmah uspelo zadeti Vinagu. So zelo konstantni in sicer, 75, 73, 73, 74 točk.