KK Starše Čiro1434191986
VBO Sladki Vrh2111181565

Tako, prva domača tekma in poročilo izpod našega peresa.

V Ilich Areno (al se boljše sliši Mladinska square garden?) smo prikapljali v dobrem vzdušju in nasmeškom na obrazu. Tisti, ki živimo bližje, smo seveda prišli za našim ljubljanskim kontingentom. Zategnemo vezalke, damo klopce ven, polagamo z dveh vrst. Rutina.

Klasično smo igralci presegali gledalce v številu. Malo se gledamo – na njihovi strani fizikalije in izkušnje, na naši mladost. Čiro pravi: »Kdo bo bolj trmast, bo zmagal«, Tine pravi: »fantje ful vodstva si naberite, da lahko gremo mi potem igrat«.

Prva četrtina podobno kot proti Rušam – začeli smo nekako v krču, nismo se mogli sprostiti in igrati svoje igre, v obrambi smo bili premalo odločni, nasprotniki iz »Cukeršpica« pa so to pridno izkoristili in dosegli nekaj lahkih košev. 14:21 po prvem delu.

Druga četrtina pa popoln negativ. Še enkrat več se je izkazalo, da napad kupuje vstopnice, obramba pa zmaguje tekme. Sicer prodali nismo dosti, rezultat pa je na koncu izgledal kar všečno. V obrambi smo zaigrali agresivno, ukradli nekaj žog, zadeli v protinapadih, izpostava te četrtine pa zagotovo Matevževa šuterska simultanka – v tej četrtini je dosegel 19 točk (5 trojk!). Steph Curry, spavaš li mirno? Rezultat tega segmenta tekme 34:11 je precej zgovoren. Za intermezzo bi omenil, da Adecco praktično ne more brez tega, da ne bi Čirotu vsako sezono »odščipnil« kakšnega igralca, tako da Battisti, če to bereš – prste stran od Matevža 😃

Tretja četrtina pa kot da smo slovenska reprezentanca. Domač strelski mrk je trajal skorajda 6 minut, v katerih smo dopustili fizično močnejšemu nasprotniku, da je na krilih Weldta brez milosti polnil koš in nas spravljal v obup. Na srečo se je v pravem trenutku aktiviral Luka H., z napadalnimi skoki in prodori končal domačo točkovno puščo in fantje so povlekli voz nazaj do udobnejšega vodstva. Zadnja četrtina je gledalcem pokazala raztrgano igro, v kateri nismo ravno proslavili naših napadalnih sposobnosti, smo pa videli atraktivno zabijanje. Aja, pa še ena gajba je padla 😉

Treba je povedat še naslednje: V naše vrste se je vrnil Matic, ki je takoj pokazal, da je dodana vrednost na obeh koncih igrišča, Luka F. z agresivno obrambo ni pustil nasprotniku dihati, Darin je poskrbel za širino v napadu in vršil pritisk na gostujoče »beke«, Jaka je dežural pri kradenju žog (hvala za asisto, mimogrede 😉), Ali je naredil višek, v trenutkih, ko smo to njabolj potrebovali, Medin je zaklenil raketo in dobro krožil žogo v napadu, Niko S. je bil adut s klopi, Tine in Uroš sta motivirala ekipo, tudi če nista dejansko bila preoblečena, jaz imam pa lepo brado 😃 skratka ko potegnemo črto, vsak je pridal svoj košček v četrtkov zmagoviti mozaik, tudi če se na papirju to ne vidi 😉 Aja pa Goran pa Tjaž sta nas prišla gledat. Reunion ❤

Hvala nasprotnikom za korektno in športno tekmo, vso srečo v nadaljevanju sezone! Pa hvala sodnikoma za korektno opravljeno delo, »moška« igra je bila ključna beseda. Hvala tudi zapisnikarski mizi (ki je naše trojke iz druge četrtine najprej hotela premaknit v prvo, ker ni bilo več prostora pri Matevžu 😝 ) in pa hišniku, ki nas je še pravi čas nateral iz dvorane, da nismo vklopili alarma.

Tretji polčas pa klasično – obujanje spominov, zanimive zgodbice in nadomeščanje elektrolitov 😃  spotoma nas je še legitimiral kordon »robokopov«, ampak so bili prijazni in niso nekaj komplicirali: »sej veste kak je, fantje, vsi v črnem pa kapuce, pa smo morali preverit.«

Čestitke tudi NŠ Mura, ki je ugnala Londonski Tottenham; v naslednjem krogu PARKL pa upamo, da zmaga vendarle ne bo šla v Prekmurje 😉

Se vidimo na igrišču (pa na kakem kuhančku)