Kako izgubiti še drugo tekmo zapored v zadnji minuti

18. 12. 2021 ob 19:15

@KK Beltinci

KK Beltinci2712211373
Rams1514212474

Košarkarji iz Beltinec smo se po sredinem »bolečem« porazu v zaostali tekmi proti ekipi Sladkega Vrha v soboto dobili še z ekipo RAMS iz Maribora. Z Bogdanom sva bila v stiku že pretekli teden, saj so gostje želeli prestaviti tekmo, a je komisar lige Stanislav povedal, da ne morejo več prestavljati tekem, ker imajo še 2 neodigrani (prestavljeni) tekmi. Na koncu smo se vseeno zmenili, da tekmo odigramo kljub neugodnemu, predprazničnem terminu. Gostov je prišlo 6, na domači klopi pa je bila slika malo boljša, saj se je zbralo 8 borcev.

Začetni krč pri domačih igralcih je kazal, da še niso preboleli sredinega poraza v Sladkem Vrhu, ko smo dobesedno izgubili v zadnji minuti, čeprav smo ostalih 39 minut vodili in to še nekajkrat z dvomestno številko. Gostje, čeprav maloštevilni, so se pokazali kot zelo dober nasprotnik, ki se prav tako kot igralci iz Sladkega Vrha niso predali do konca, kar se jim je obrestovalo z zmago. Do polovice prve četrtine smo gledali izenačeno tekmo z rahlim vodstvom gostov, ki pa smo ga domači igralci v drugi polovici obrnili te do konca četrtine  povedli za 12 točk (27:15). V drugi četrtini se je podobna igra nadaljevala, gostje so do polčasa znižali razliko za 2 točki (39:29). Po odmoru se je borbena in napadalna igra nadaljevala (posledica napadalne igre je bilo veliko število doseženih točk z obeh strani – 21), domači pa smo bili po 3 četrtinah še vedno v vodstvu za 10 točk (60:50).  Na domači klopi smo se zmenili, da se nam ne zgodi podobno kot v Sladkem Vrhu, da igramo resno do konca tekme. V zadnji četrtini smo še nekaj časa držali enako razliko, ki pa se je potem vseeno začela topiti. Pri rezultatu 70:65 smo vzeli minuto odmora, da malce umirimo strasti, vendar nam je tekma vseeno ušla izpod nadzora. Pri gostih je v zadnjih minutah blestel Šušteršič, ki nam je s svojo napadalno igro zadal novi poraz v zadnji minuti. Ob zgrešenem prostem metu smo imeli igralci Beltinec pri rezultatu 73:74 še zadnji napad (6 sekund do konca), vendar je Gomboc met za 3 točke zgrešil. Tako smo izgubili še drugo tekmo zapored v zadnji minuti, kar se je poznalo tudi pri druženju po tekmi, ko je bilo precej kislih obrazov. Čestitke gostom za borbenost in nepopustljivost, za kar so bili nagrajeni z zmago, domača ekipa pa mora čimprej pozabiti zadnja poraza ter se osredotočiti na nove tekme v prihajajočem letu.