17. 12. 2021 ob 20:20

@KK Starše Čiro

KK Starše Čiro1015151757
KK Podčetrtek2417192888

Zakorakali smo globoko v veseli december, kar se kakopak pozna na prisotnosti na treningih in tekmah.

Del ekipe se že podi po ledenih strminah, eni analizirajo in evalvirajo na službenih zaključkih, nekateri ždijo v karanteni, ampak evo 8 borcev se nas vseeno zbere v Staršah sredi rahlih meglic zimske idile Dravskega polja. Čista romantika – dokler ne odpreš vrat ogrevanega avta in te zadane ledena resničnost. Nekako v tem stilu bi lahko povzeli tudi petkovo košarkarsko predstavo, a potem bi bilo poročilo  čisto prekratko 😉

Na tem mestu naj omenim, da sem bil s svojimi še ne dopolnjenimi 26imi leti najstarejši v ekipi Starše-Čiro, kar je svojevrstna zanimivost in podatek, nad katerim ne vem če bi bil ravno navdušen. :) Pri nas se gre očitno hitro “v penzijo”. Huda konkurenca pa to 😉

Čeprav je bilo neznačilno za PARKL gostov več od domačinov, so tudi oni bili pod vplivom kadrovskega manka. Naslednjič lahko še koga pustijo doma, da bo bolj izenačeno 😛

Kakorkoli že, začetni skok pripade nam (bravo, Medin), a začetek tekme ne postreže ravno s točkovno bogatim izkupičkom (mislim da po prvih 3 minutah tekme 0:2 za goste). Za tem so fantje s Sotelskega hitro zagospodarili na igrišču ter si pridobili varnostno razdaljo, ki je tudi v nadaljevanju nismo mogli streti. Druga in tretja četrtina sta minili brez nekih rezultatskih (ali kakršnihkoli drugih) deviacij. Pri nas je bil v višji prestavi na obeh koncih igralnega polja predvem Matic, Jaka je nekajkrat šolsko izpeljal kontro, Luka je pametno igral 1:1, uspele pa so tudi podaje pod koš na Matevža, ki je v prakso pretočil star indijanski pregovor “masa je majka”.

Zadnja četrtina je v izložbo postavila bolj fizično igro, v napadu so se točke dokaj enakomerno porazdelile (Vid je tu izkoritil vojo višino), v obrambi pa še dalje nismo našli odgovora na prva strelca gostov, kapetana Štruca (5 trojk) in Lipnika, oziroma kot smo mu pravili med tekmo, Adama Levinea, sicer pevca Maroon 5… Sami znani obrazi v PARKL 😀 Tokrat smo met od daleč očitno porabili na ogrevanju z vsega 3 trojkami, so pa vsaj izgledale zelo estetsko (Medin iz kota ob izteku napada in Matevž 2x v visokem loku preko rok).

Zaključek sicer zelo športne tekme je nekolikanj skazil incident v sklepnem delu srečanja, ko je sodnik presodil, da je domačinov vendarle preveč in prisodil izključujočo napako. Še dobro da imamo ostali kondicijo, da se to ni poznalo na atomski končnici 😉

Hvala šefu dvorane, zapisnikarski mizi in varnostniku (v Staršah ni trte mrte, vse je pošlihtano 😀 ), gostom za zelo korekten pristop in lepo tekmo. V nadaljevanju sezone jim želimo veliko uspeha.

Tretji polčas so nam onemogočale nizke temperature in pa vladni odloki, tako da bomo nadoknadili naslednjič – gajbe (beri: airballi) so se namreč pridno delile, tako da za žejo ni treba pretirano skrbeti.