11. 12. 2021 ob 18:30

@KK Sladki Vrh

VBO Sladki Vrh161313648
KK Podčetrtek1819262386

Prva domača tekma zaradi prestavljene tekme z Beltinci je pri domačih zobarjih vzbujala upanje, da po dveh gostovanjih in porazih, končno zabeležimo prvo zmago v enotni PARKL ligi. Po dobrem začetku in izenačeni prvi četrtini, so gostje vodili za 2. Za zobarje je bil najbolj razpoložen Knežević, ki je zadel 2 trojki, pri gostih pričakovani Trupaj z 11 točkami. Polčas je prinesel vodstvo gostov z 29:37. Sledil je prosti padec domačinov v tretji četrtini, ko sta  Kolar (11 točk) in Lipnik (6 točk) skoraj lastnoročno razturala domačo obrambo. V četrti četrtini se je domačinom ustavilo še tisto malo kar so premorali ideje v napadu in dosegli so samo 6 točk. L. Cehnar je prejel še prvo (precej ostro dosojeno – flopping) tehnično napako in nato še drugo za dobro skrtačene zobe in ostro nabrušen jezik (zasluženo 😉 ). Končnih 48 : 86 in zaslužena zmaga za goste iz Podčetrtka. Na tem mestu je potrebno poudariti, da so gostje iz Podčetrtka odlično sprejeli idejo PARKL lige in se domačinom nesebično pridružili v lokalni gostilni na peti četrtini.

Sodnika Kereži in Šoškić sta odlično opravila svoje delo! Domači zobarji bomo pa novo priložnost iskali v naslednji domači tekmi proti neporaženim Beltincem.