Adecco v pokalu SPAR čez prvo oviro

3. KOLO POKALA  SPAR – povratna tekma

EKipa KK Adecco je uspešno preskočila 1. krog svojega tekmovanja v pokalu SPAR. Kratko poročilo povratne tekme je spodaj.

ŠKD DRAŽEN PETROVIĆ MARIBOR : PRIMAFOTO DRAVOGRAD

101 : 78

(26:16; 23:17; 30:24; 22:21)

Športna dvorana: 2. gimnazije Maribor

Gledalci: 50

Delegat: Andrej Vahen (Maribor)

Sodnika: Tine Inkret (Miklavž), Patrik Grošelj (Črni vrh nad Idrijo)

Postavi:

ŠKD Dražen Petrović Maribor                           Primafoto Dravograd

točke:                                                                             točke*:

Iztok Ocepek                  11                                   Rok Razdevšek              10

Primož Brolih                7                                    Klemen Markota

Jure Brolih                     16                                  Dragan Čivčič                4

Žan Vrečko                    18                                  Peter Topič                    15

Matjaž Miklavčič           2                                    Matjaž Penšek                3

Robert Stojković            19                                  Tit Borštner                     3

Andrej Glinik                 2                                    Dušan Špalir

Aljoša Kolenič               10                                  Gašper Lužnic                7

Jan Ternjak                    7                                    Jure Doberšek                8

Matjaž Žel                      5                                    Gregor Senica                6

Aleksander Pantelić       4                                    Iztok Bartelj                 4

Tomaž Vedlin

Trener:                                                                  Trener:

Matjaž Čuješ                                                        Miha Čop

Tekma se je začela s slavno podelitvijo uokvirjenega košarkaškega dresa legende Dražena Petrovića predstavniku in vodji ekipe  ŠKD Dražen Petrović Maribor Damirju Battistiju ob praznovanju njegovega 40 roj. dne.

Prvo četrtino je domača ekipa začela z nizkim tempom, ki ga je intenzivno stopnjevala predvsem na plečih Stojkoviča. Le ta je v 1. četrtini dosegel trojko in kar nekaj točk iz prostih metov saj so gostje vedeli kje sledi nevarnost. Gostje so le s težavo sledili domači ekipi prednost je narastla v 1. četrtini na 10 točk (26:16).

Druga četrtina je prav tako potekala v znamenju domačih igralcev, ki so dominirali pod obročema, dobivali so skok in do polčasa nadaljevali z odlično igro. Prednost so  še nekoliko povečali in dobili tudi drugo četrtino z rezultatom 23:17, kar je ob polčasu zneslo 49:33.

Drugi polčas so začeli intenzivneje gostje, ki so s trojko in dvema prodoroma znižali rezultat ter želeli narekovati tempo igre. Domači so nato odgovorili v svojem slogu ter z nekoliko skoki ponovno zagospodarili pod obročema. Skoki Koleniča in Vrečka v napadu so goste prisili k osebnim napakam, ki so jih domači kaznovali s prostimi meti. Tudi met za 3 točke je stekel in prednost se je ponovno povečala in rezultat je konec 3. četrtine znašal 79:57 (30:24). V zadnji četrtini se je igra še razživela in ohranjala se je prednost vse do konca. Lepo je zadeval J. Brolih, ki je zadel 2 zaporedni trojki, svojo pa je za končni izid tekme dodal Ocepek in rezultat se je ustavil pri 101:78 (22:21). Vstopili so vsi domači igralci razen poškodovanega Kolaca. Vse pohvale in čestitke si ob prvi domači predstavi, ki so jo kronali z zmago zaslužijo vsi igralci s trenerjem in osebjem kluba. Osebju gre predvsem pohvala za lepo organizacijo in pripravo tekme.