Finalna tekma lige PARKL – sezona 2011/12

KK Pragersko – Vinag MCA pro, 92 : 90 (17:14, 21:17, 16:25, 26:24, 12:10)

KK Pragersko: Jeršič, Ravnihar 29, Kozar 22, Šalamun 2, Leskovar 6, Prelog 11, Drame 4, Borkovič 2, Bunta 2, Godec 8, Novak Bojan 6;

Vinag MCApro: Keršič 3, Šeško, Stojković 23, Planinšec 2, Vrečko 27, Toplak , Novak Branko 8, Auer 12, Lovše 3, Petrovič 6, Ternjak 6, Kočevar ;

Novi in hkrati stari prvak lige PARKL je ekipa Pragerskega. Za razliko od zadnjih 3 let se je bilo za tokratno zmago res potrebno potruditi, tudi v podaljške.  Izivalci so bolje začeli in povedli s 6:0, sledila je boljša igra Pragerskega, ki je do konca prve četrtine prevzela niti igre v svoje roke. Ob polčasu že 7 točk prednosti za Pragersko, a se Mariborčani niso predajali. Odločna 3. četrtina in prvo vodstvo Vinaga 15 minut pred koncem je pomenilo uvod v napeto končnico, ki je dobila še svoj podaljšek. Vinag si je v zadnji četrtini priigral v enem trenutku že 10 točk prednosti (68:58), a so razliko tudi hitro zapravili. Kak zgrešen prosti met preveč, bo še dolgo bolel ambiciozne Mariborčani, ki so imeli tudi zadnji napad za zmago a ga niso zadeli. Sledil je podaljšek v katerem pa sta ekipi že bili oslabljeni zaradi osebnih napak. Pri Vinagu je močno manjkal Stojkovič (23 točk), pri Pragerskem pa Bojan Novak. Kljub temu so Pragerčani imeli v zaključku na parketu 2 razigrana igralca, Ravniharja(29) in Kozarja (22 točk). Vinag je ob zaključku podaljška spet imel žogo za zmago, a je bil zadnji met Auerja za 3 točke neuspešen.

MVP tekme: Jure Ravnihar

Zagotovo smo v Kidričevem videli enega najbolj napetih in najbolj kvalitetnih  finalnih obračunov v 15.-letni zgodovini lige PARKL. Oba finalista si zaslužita čestitke za prikazano igro.Zmaga pa lahko le eden in spet so to Pragerčani. 5 zapored najboljši v PARKL-u.

Gregor o finalu final, preberi tukaj

1. četrtina finalen tekme

4 odzivov

1. LiMuBai pravi:

Že od konc finala piše:
    “Več podrobneje, sledi…”
    Očitno ne bo več, za to dam samo svoje skromno mnenje.
    Vinag je imel Pragersko na kolenih. Tu jim ni manjkala tista pikica sreče ali da bi bili sodniki krivi.
    Zaigrali so si tekmo sami s tem, da niso imeli objektivnega trenerja na klopi, ki bi znal oceniti, kdaj menjave, kdaj timeouti.
    Je bela cesta, Vrečko je ja dihal na škrge! Par sekund premora, pa bi metal boljše proste mete in ne en mimo/en not.
    Gre pa pohvala ekipama, res je bilo zelo gledljivo finale! Kot je nekdo napisal…škoda, da se ne igra na “best of five” 😉

2. Grega pravi:

bo še, Boštjan ni doma, da bi objavil 😉

3. LiMuBai pravi:

Kaj Boštjan ne pozna pregovora, “Ljubo doma, kdor ga ima”

😀

• bostjan pravi:

Pozornost v tej novici si zalužijo akterji finala na parketu. Pusti mene za kje drugje 😉
      Dobrodošli so komentarji te izjemne tekme. Kdor je to zamudil mu je lahko žal. Čestitke obema, tudi če bi na koncu zmagali mariborčani ne bi bilo nezasluženo. Po koncu tekme, še posebej pa nam gledalcem je lahko pametovati kaj je odločilo. Čisto moje osebno mnenje, da so v taki tekmi odločilni prosti meti. Preveč jih je bilo mimo in na koncu je to odločilo, da so se Pragerčani spet približali. Vinag je pač stavil na peterko, ki je skozi skoraj cel drugi polčas igrala dobro. (če pozabimo proste mete) V tistem trenutku, ko so vodili za 10, 8… so najbrž čutili, da lahko odločijo še pred koncem. Razvilo se je pač drugače. Ni se prvič zgodilo, da ekipi zmanjka goriva v podaljšku. Poleg tega pa še težave z osebnimi napakami in potem od neogretih igralcev ne moreš pričakovati čudeža. Vseeno, Branko in ekipa si zaslužijo čestitke, to finale so tudi oni naredili nepozabno.