Ptuj, 28.1.2012;

KPŠ – Črešnjevec  69 : 64 (16:16, 17:13, 25:18, 11:17)

KPŠ: Šomen 2, Ferme P. 4, Hrga 11, Ferme M 19, Novak M., Rus 11, Kotnik 13, Novak I. 7, Đalapa 2.

Črešnjevec: Dolenc 10, Gajšt, Košir, Rozman 2, Kocjančič T. 10, Kocjančič A. 21, Krajnčič, Kugl, Florjančič 21

Gostje so tekmo začeli s consko obrambo, na katero je domača ekipa odgovorila z dvema trojkama Fermeja M. in še nekaj lepimi koši in tako hitro naredila 5 točk razlike. Gostje so se do konca četrtine uspeli zbrati in izenačiti rezultat na 16:16.

V drugo četrtino smo domači krenili odločneje in si do polčasa uspeli nabrati 4 točke naskoka. Omeniti velja, da so vseh 29 točk gostov v prvem polčasu dosegli Dolenc, Kocjančič A. in Florjančič.

Prednost je ekipa KPŠ uspešno večala tudi v tretji četrtini, predvsem po zaslugi kolektivne igre v napadu. Pred zadnjo četrtino je tako semafor kazal +11 za KPŠ. Toda gostje se niso predali, z agresivnejšo obrambo in nekaj lepimi protinapadi so uspeli nadoknaditi zaostanek in rezultat 4 minute pred koncem izenačiti. Ko je že kazalo na napeto končnico, je domačim uspelo zadeti trojko, nato v naslednjem napadu ukrasti žogo gostom in s protinapadom spet priti do vodstva petih točk. Ob zaključku tekme tudi nekaj sreče za KPŠ, katerih zadnji napad je po zaslugi skokov v napadu trajal kar minuto in pol.

Pohvala gre gostom za borbeno in pošteno igro. Svoje delo sta dobro opravila tudi sodnika Fajt in Zdravkovič. Po tekmi je sledilo prijetno druženje ob pivu. :)