KK Starše Čiro – ŠD Ptujska Gora 79 – 54

Sodnika: Juhart (Maribor), Zdravkovič (Lenart).

KK Starše Čiro – ŠD Ptujska Gora  79 : 54 (18:9, 15:13, 24:20, 22:12)

KK Starše Čiro (trener Borut Besedić):  Kaube 9, Šalamon 8, Muršec 2, Dover 14, Pjevič 22, Karahmet 8, Manjevič 11, Glinšek 5, Hercog, Zelenko, Knuplež.
ŠD  Ptujska Gora (trener Simon Vinkler): Frangež 10, Mlakar 11, Vedlin 10, Vinkler S. 4, Vinkler M. 2, Skrbiš 13, Pšajd 4, Černeček, Vinkler B.

KK Ptujska Gora (trener Simon Vinkler): Frangež 10, Mlakar 11, Vedlin 10, Vinkler S. 4, Vinkler M. 2, Skrbiš 13, Pšajd 4, Černeček, Vinkler B..

Igralci KK Starše Čiro so v petek na domačem terenu zabeležili svojo tretjo letošnjo zmago (ob enem porazu).  Tokrat so se pomerili z igralci KK Ptujska Gora. V prvi četrtini so bili domačini tisti, ki so dajali ritem igri in jo zaključili z 18:9. V drugi in tretji četrtini se je igra uravnovesila (15:13, 24:20). Domač koš so polnili, tudi z uspešnim metom za tri točke, Skrbiš, Mlakar, Vedlin in Vinkler B. V zadnji četrtini so vajeti igre, tudi zaradi pete osebne napake v obrambi izjemno koristnega Pšajda, še lažje v roke spet prevzeli domačini (22:12).

Domačini so ponovno pokazali ekipni duh in gostom uspeli vsiliti svojo igro. Tudi zaradi nenehnega pritiska in spodbujanja svojega trenerja Besediča niso »zaspali« in so ritem svoje igre na enakem nivoju (z manjšimi nihanji) obdržali do konca. V igri je bilo tokrat manj izgubljenih žog, k zmagi pa je pripomogel tudi boljši met iz razdalje, predvsem v drugem delu tekme.

Gostom s Ptujske Gore moramo priznati nepopustljivost, borbeno in pošteno igro. Tekma je tako, tudi ob dobrem sojenju Juharta in Zdravkoviča in ob kar nekaj gledalcih, izzvenela v borbenem, športnem duhu s pravo mero fair-playa.