Starše, 25.11.2011;  Sodnika: Topolinjak (Maribor), Zdravkovič (Lenart).

KK Starše Čiro – NKBM  55 – 64 (15-14,17-16,12-19,11-15)

KK Starše Čiro (trener Borut Besedić):
Kaube 8, Šalamon 6, Dover 18, Pjevič 9, Manjevič 9, Glinšek 5, Zelenko, Karahmet.

Nova KBM (trener Filipič):
Kaučič 9, Rogina 8, Filipič 1, Marguč 24, Smaka 22.

Ekipa KK Starše Čiro je po uvodni zmagi v drugem kolu zabeležila prvi poraz. Zadali so ji ga igralci Nove KBM.

Čeprav sta bili obe ekipi okrnjeni – Nova KBM je prišla na parket dvorane v Staršah le s petimi igralci – je bil prvi polčas izenačen. Kar so mlajši igralci KK Starše Čiro naredili z mladostjo in hitrostjo, so igralci Nove KBM hitro nadoknadili z večjo izkušenostjo. Obetala se je trda tekma za vsako točko. Prvi polčas so dobili igralci KK Starše Čiro s 32:30.

Tako – trdo – se je nadaljevala tudi tekma v drugem polčasu. Vendar so nadzor nad igro počasi pridobivali igralci Nove KBM, ki so nasprotnikom uspeli vsiliti svoj tempo igre, z mnogimi izsiljenimi osebnimi napakami počasi pridobivali rezultatsko prednost, domači igralci pa tokrat v ekipi niso našli tistega »motorja«, ki bi vnesel v dvoboj njihov ritem. K slabšemu drugemu polčasu je pripomogel – kljub mnogim priložnostim – tudi slabši odstotek meta.

Sojenje (Topolinjak, Zdravkovič) je bilo korektno, delo pomožnih sodnikov prav tako.

Gostujoči ekipi moramo čestitati za športno borbo in vzdržljivost, saj so bili vsi igralci na igrišču vseh štirideset minut.