@ŠD Kidričevo

Ekipa1234OTT
ŠD Kidričevo221519141787
MB Vikingi15181918878

V petek 24.2.2024 smo se v domači dvorani pomerili z Vikingi. Gostje so glede na položaj na lestvici lovili zadnji vlak za možnost za uvrstitev v končnico. Temu primerno so se tekme udeležili v večjem številu. Tudi domačini smo bili bolj ali manj v polni postavi, težave smo imeli le na položaju organizatorja igre, saj je bil odsoten J. Kovač, S. Turk pa je igral manj zaradi težav z gležnjem. Tekmo so malenkost bolje odprli Vikingi, vendar pa smo do konca prve četrtine domačini dvignili nivo obrambe in jo dobili z 22:15. Razlika je v drugi četrtini ves čas nihala pod 10 točkami, do zaključka polčasa, ko so se gostje približali na le 4 točke zaostanka. Z manjšim naletom so gostje odprli tudi drugi polčas, ko so povedli za 3 točke. Vendar pa smo se gostitelji uspeli pobrati in znova povesti po zaslugi dobre obrambe in skoka tako pod svojim kot nasprotnikovim obročem. V tem obdobju tekme velja izpostaviti A. Mesariča, ki je odlično odigral na obeh straneh parketa (na koncu 19 točk). Prednost se je do nekaj minut pred koncem gibala med 6 in 8 točk za Kidričane, nato pa se je znova začela topiti. Vikingi so pred koncem tudi povedli za 2 točki. Domačini smo uspeli zadeti in izenačiti na 70:70, nato pa je Vikingom za zadnji napad ostalo še 8 sekund. Po minuti odmora so Vikingi pripravili akcijo za J. Marzidovška, ki je ob dobri obrambi prišel do težkega meta ob čelni črti malce izven rakete, vendar je na srečo domačih za malo zgrešil. Sledil je podaljšek v katerem smo Kidričani dosegli kar 17 točk (za primerjavo v celotni zadnji četrtini le 14) in na koncu tekmo dobili s 87:78. Pri domačih standardno najboljši strelec Holc (26 točk), pri gostih pa Smaka (22 točk)