Rams2124202590
KK Ruše1420182476

Datum: 28.3.2018
Sodnika: Kereži, Germadnik

Po odlični podpori navijačev KK Ruše na njihovi domači tekmi in na ugodnem rezultatu je ekipo gostov ponovno prišlo spodbujat precejšne število glasnih navijačev. Na trenutke smo imeli ponovno občutek, da smo mi gostje.Tekmo smo dobro odprli in že v prvi četrtini nadoknadili razliko iz prve tekme. V prvih dveh četrtinah je izstopal Šalamun, ki se je ustavil pri 22 točkah. Podporo so mu nudili tudi ostali igralci, predvsem s kolektivno igro in veliko boljšo obrambo, kot zadnjič. Dogovor pred tekmo, glede komentiranja sodniških odločitev smo uspeli uresničit samo tri četrtine tekme. Kljub večkratnemu vodstvu za 18 točk, so se gostje kot po tekočem traku ponovno približali na 10-12 točk zaostanka in so tako vse skozi imeli aktiven rezultat. Predvsem Juš in Hartman sta povzročala velike težave naši obrambi. V zadnji četrtini smo oboji vršili pritisk na sodniški par, ki je dobro oddelal svoj posel. Na razočaranje ekipe Ruš jim je tri minute pred koncem po osebni napaki in nato še tehnični igralca Juša Mašata izključil zaradi petih osebnih napak. Gostje so v tem trenutku tekme ponovno zaostajali samo za dobrih 10 točk, nakar sta Pintar z zadetim prodorom  in Auer z trojko od table zapečatila usodo gostov. Nerešljiva uganka za obrambo Ruš je bil Mihelič s koši v raketi.Trener Novak je uspel v končnici tekme umiriti svoje igralce, ki so tekmo dobili z rezultatom 90:76. Borbeni ekipi Ruš želimo veliko uspeha v malem finalu lige PARKL.