Zmaga ekipe a osebni poraz "El Presidente-ja"

12. 1. 2019 ob 19:00

@KD NONA Sobota

KD NONA Sobota2424222292
KK Dornava1113181658

Po skoraj mesecu dni pavze, nam je v goste prišla zadnjeuvrščena ekipa 2.PARKL lige. Vsekakor primeren nasprotnik, da smo domači lahko “zagnali” te naše dizel motorje za prihajajoče tekme.

Stan “the man” je bil neki napaljen že v dopoldanskih urah po telefonu, sicer sem ga umirjal, češ itak nas nebo dosti… skratka, skozi dan še nekaj dodatnih potrditev in se nas je zbralo kar deset pripravljenih za igro. Iz Dornave jih je prišlo sedem, na čelu z big bossom lige. Seveda, je takoj opazil da nas je malce več kot sem mu omenil dopoldne. Veseli “comeback” Tomaža Novaka a.k.a. Makija po devetih mesecih pavziranja…Sobota - Dornava_1

Prvo četrtino smo odprli zelo dobro, čeprav so se gostje maksimalno trudili, da nebi razlika takoj narasla v višave smo kar hitro naredili dvomestno razliko. Rahla, začasna poškodba “The Man-a” se je pri gostih poznala, saj je “The Man” vodil igro Dornave zelo solidno. Nekajkrat je celo presenetil s kakšnim prodorom pod koš in pridno razigraval soigralce. Razlika se je medtem gibala okrog 15-ih točk vse do konca četrtine.

V drugi četrtini smo domači malce zamenjali postavo, “The Man” je bil že rahlo nervozen, saj je pričakoval vstop domačega “El Presidenteja”… Nekje na sredini druge četrtine, je končno “The Man” dobil kar je ves čas želel… interni dvoboj. “El Presidente” in “The Man” sta imela v mislih samo en drugega, čeprav je Stan začel solirati po vsej sili je na drugi strani “Capo di Banda” Sobote, raje razmišljal o kakšnih Dončić style asistencah… te asistence so bolj izgledale kot nekakšno metanje balonov 3m v zrak ampak ok… po dveh letih neigranja recimo temu solidno, kljub nekaj izgubljenim žogam. “Trash talk” je bil prisoten, seveda je “The Man” izkrositil “El Presidentedejevo” slabšo fizično pripravljenost in nekajkrat pošteno spizdil pod koš, enkrat lepo v stilu NBA igralcev in zaključil s polaganjem. Negodovanje na domači klopi se je stopnjevalo, tako da so moji namestniki zahtevali menjavo v obrambi, interni dvoboj dveh gazd smo prestavili v drugi polčas… Vseeno je spotoma razlika naraščala, saj se je poznala predvsem dominanca pod košem. Svoje je dodal povratek Novaka, kateri je odigral več kot solidno tekmo… Polčas 48 – 24

Med polčasom smo se domačini dogovorili da kao brez milosti dalje… Ampak vseeno, ko je določena razlika tudi pade malce kontcentracija… Začne se včasih malce bolj komplicirat kak bi bilo potrebno, temu primerno so tudi gostje začeli izkoričat kakšno našo napako v obrambi. Borbali so še naprej na pune. Proti konču četrtine je prišlo do rahle poškodbe prsta Vogrinčiča in naši so zahtevali, da vstopim in da “The Man-u” pokažem kdo šef je v Soboti… Rezultat po 3/4 je bil 70 – 42

Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, jaz sem presegel rekord v minutaži zadnjih petih sezon… Končno so me vsaj enkrat našli soigralci na mojem “sweet spot” placu iz katerega se redko greši in na splošne ovacije v dvorani sem vsaj malce omilil Stanovo dominacijo v medsebojnem dvoboju na sobotni tekmi… Bo pa revanš v Dornavi in moja obveza, da se do marčevske tekme pripravim, da mu vrnem milo za drago na njegovem terenu. Tekmo smo pripelajli do konca brez pretresov, med strelci so kraljevali naši “high toweri”, kateri so bili vsi dvomestni, torej mostarska naveza braće Bilić, povratnik Novak in nekdanji lihtenšatjner Žigo, devet je dodal še eden center Hari… “ta mali” smo uspeli skopaj napraskat 14 točk, vse trojke so dali viskokorasli igralci. Pri gostih je z 21 imi točkami izstopal Čoh, dvomestna sta bila še Stan “The Man” in Blažič katera sta dodala vsak po 10… Končni rezultat 92 – 58

Sweet Spot - El Presidente

Sweet Spot – El Presidente

Sledilo je prijetno druženje pri našemu sponzorju Smiljanu pri Noni… “The Man” je nekajkrat seveda omenil tisti lepi prodor, škoda da ni bil posnet saj bi sodil med TOP 10 akcij vikenda Lige PARKL ampak ok… zaenkrat nam tehnične možnosti tega v ligi ne dopuščajo… Naslednji teden v goste prihajajo vedno neugodni “golobčki” iz Sladkega vrha… Kaj te vem, niso več to ista ekipa ampak za nas so vedno problem, tak, da bo spet verjetno ena neugodna tekma z dosti medsebojnega”prcanja” in igre živcev… pač ostanki PKLja. Vabljeni.