1. 12. 2018 ob 20:00

@KD NONA Sobota

KD NONA Sobota1317201767
Adecco Oldstars161313850

Po hladnem tušu prejšnjo soboto, smo nekako upali, da nas bo tekma proti vedno dobro organiziranim in številčnim Adeccovcem napalila… pa je prišla sobota pa se končno javi peti, pa potem še naknadno dva… skratka, na koncu se je zbralo 7 domačih igralcev. Pogled na nasprotno stran pa… huh… ovih 11, vsi nekaj zadanejo, eden je dolgi kak ponedeljek (Horvat), Petrovič vedno neugoden, da niso zaman prvi se je videlo že na ogrevanju, skratka, zaj***** bo… Prišlo je nekaj gledalcev… Tam ene 20 od oka… Zadnji pogovor pred tekmo, da v obrambi odigramo kar se da najbolje, pa kar bo bo…

Bolje so v tekmo pričakovano vstopili bistveno bolje uigrani gostje. Mirt in Ocepek sta bila zelo agresivna. Pod košem je bila tudi borba v kombinaciji Žiga in obeh bratov Bilić proti Petroviču, Horvatu… Gostje so v glavnem vodili celotno četrtino in relativno suvereno kontrolirali igro… Mi smo se trudili, da nebi zaostali preveč in da potem probamo izkoristiti kakšne njihove “črne minute” na tekmi…. Prva četrtina 13 – 16

Gostje so še naprej igrali svojo igro, nekako še nekaj časa kontrolirali tekmo, nato pa so imeli nekaj zgrešenih metov, na drugi strani smo mi svoje zadeli in prešli v vodstvo. Tekma je bila v egalu, gostje so delovali mirnejši, mi smo delovali nekoliko nervozno, naredili nekaj napak po nepotrebnem a kljub temu zadržali vodstvo in prednost ene točke do polčasa… 30 – 29

Nekako v tej sezoni so te tretje četrtine naše… In tudi ta se je začela dobro, mi smo bili sicer utrujeni, naredili nekaj neumnosti včasih, a smo se borili v obrambi. Po dobrem prvem polčasu smo bili samozavestni, na drugi strani so gostje vse več grešili, na našo srečo tudi kakšen odprti met. Razlika je počasi naraščala, gostje vse bolj nervozni in poizkusi nekaj na silo. Pod košem sta oba Bilića odigrala dobro ter povsem zaustavila Petroviča in Horvata pod košem, dobivala skok, Žigo pa je pridno izkoriščal priložnost in zadeval v napadu. Rezultat po 3/4 je bil 50 – 42

Če so gostje bili na začetku tista bolj mirna in organizirana ekipa, katera je kontrolirala igro, se je v zadnji četrtini slika obrnila. So pa gostje grizli do samega konca in če bi njim dali priložnost za zmago v katerem koli momentu te četrtine bi jo verjetno pograbili, dobri so dovolj, da bi kakšno zaj******** hitro kaznovali… Na srečo nismo ponovili 1.kroga ko smo trinajst točk razlike malo pred koncem skoraj zapravili, tokrat smo odigrali pametno in tekmo mirno do konca in slavili z dokaj veliko razliko sedemnajstih točk… Konec tekme 67 – 50

Naslednji soboto pridejo v Soboto mladci iz Miklavža… Glede na stanje na lestvici bi znal biti še en v nizu od napetih dvobojev. Vabljeni naslednjo soboto v Soboto ob 16h na tekmo med novinci v ligi PARKL.