1.12.2017
Sodnika: Germadnik, Močnik
Gledalcev: Več kot prstov na rokah

V četrtem kolu lige PARKL sta se pomerili domača ekipa in gosti iz Beltinc.

Začetek tekme je bil povsem enak kot do zdaj na vsek tekmah z agresivno obrambo Haloz. Vendar gosti so se kar hitro navadili na tempo igre in na koncu prve četrtine povedli z rezultatom 22:25.

V drugi četrtini so gosti ugotovili kje so močnejši in tako je Novak A. pod obročem dosegel kar 10 točk v simboličnih 10 minutah. Vendar domača ekipa se je borila do kraja in tako sta obe ekipi dali po 19 točk.

Tretja četrtina se je nekako začela podobno kot druga. Igra pod obročem je gostem odgovarjala, kajti imeli so konkretno višinsko prednost. Vendar domači se nismo kar tako prestrašili in končali četrtino z rezultatom 13:17 v korist Beltinc.

Domači smo vedli da če želimo zmagat to tekmo moramo nekaj spremenit in kot se ve da je obramba ključ do zmage je trener Frangež S. predlagal cono in tako zapolnil raketo, da gosti ne bi več prišli do lahkih košev. To je bila naš ključ do zmage. V obrambi smo se borili, tako da smo imeli tudi kar nekaj uspešnih protinapadov. Gostom ta stil igre ni odgovarjal in po košarkarskem žargonu rečeno jim enostavno ni padlo. Tako smo domači dobili zadnjo četrtino z rezultatom 21:10 in tako popeljali prvo zmago v Haloze z rezultatom 77:71.

Najboljši strelci ekip so bili pro gosteh Novak A. 28 točk, Bojnec T. 21 točk in Zver L. z 16 točkami.