ŠD Ptujska Gora17101717101283
KK Ruše1910171510980

Sodnika: Lajnšček in Šket
Gledalcev: 23

V petek 26. 1. 2018 smo bili priča zmagi domače ekipe ŠD Ptujska Gora proti gostom KK Ruše. Živčna tekma, ki se je končala komaj po dveh podaljških.

Domača ekipa je začela tekmo zelo dobro, dve hitri kontri in rezultat je rastel. Ampak potem se je ustavilo in gostje so po prvi četrtini vodili za dve točki. Drugo četrtino je zaznamovala slaba igra na obeh straneh. Veliko metov vendar veliko zgrešenih metov. Tako je bil rezultat ob polčasu primeren igri (27:29). Prav tako je bila tudi tretja četrtina izenačena, kjer je glavni voz domače ekipe vlekel Skerbiš s šestimi točkami, pri gostih pa s šestimi točkami Obrovnik. Tretja četrtina se je končala z rezultatom 17:17. Sledila je zadnja četrtina, ki pa na koncu ni bila zadnja. Domači smo še 2 minuti pred koncem vodili za 8 točk, nato pa naš mrk in gostje so izenačili in tako smo nadaljevali s podaljškom. Borili smo se, ampak še sekundo pred koncem podaljška so gostje vodili za 3 točke. Takrat pa je stopil na sceno Kamenšek in z pravim »Buzzer beaterom« prinesel domačim drugi podaljšek. Sledila je hitra tehnična napaka Kamenška in s tem 5 osebna napaka in tako smo domači krenili v zadnji podaljšek tudi brez Slediča, ki je dobil že prej pet osebnih napak. Ampak smo pokazali pravi obraz in tekmo mirno pripeljali do 3. domače zmage. Pri domačih so izstopali Pogladič, Kamenšek, Vodušek in kapetan Skerbiš, ki so dosegli vsak čez 10 točk, pri gostih pa predvsem Obrovnik z 22 točkami.

Tekma je bila polna poškodb in živčnosti. Zahvaljujem se gledalcem, ki so nas spodbujali in tudi našima zapisnikarjema.