Rams2019141770
KK Ruše1316171056

Datum: 1.1.2018
Sodnika: Zdravkovič B., Topolinjak A.

Zadnja tekma prvega dela sezone smo ekipa RAMS gostili KK RUŠE. Kljub njihovi relativni mladosti so zelo čvrsta ekipa. Tako se je tudi začela prva četrtina v kateri si kar nekaj časa nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Domači smo sicer uspeli dobiti to četrtino z sedmimi točkami razlike. Pri ekipi Ruš je Krebs že pošteno nažiral živce Auerju, saj sta sodnika dopuščala kontaktno igro z obilico uporabe rok v obrambi. Odgovor na to s strani Auerja je bila trojka z dobrih devetih metrov. V tretji četrtini smo imeli domači v nekem trenutku skoraj 20 točk prednosti, česar pa se borbena ekipa Ruš ni ustrašila in je izkoristila igranje domačih z rezervno postavo, ter tako uspela to četrtino zaključiti v svojo korist s tremi točkami razlike. Zadnjo četrtino smo domači pričeli s prednostjo sedmih točk in prvo postavo. Tekom cele tekme nam je pridno polnil koš Hartman iz gostujoče ekipe. Prednost smo ponovno povečali na dobrih 15 točk. Dve sporni odločitvi sodnikov po mnenju ekipe RAMS sta na koncu botrovali tudi tehnični napaki klopi domačih, ki pa nista v nobenem primeru vplivali na končni rezultat tekme 70:56. Domači strateg Novak Branko je uspel ohraniti domačo trdnjavo nedotaknjeno, čeprav se po tekmi kar ni mogel sprijazniti s kriterijem enega izmed sodnikov.

Gostom se zahvaljujemo za dobro odigrano tekmo.