6. 1. 2018 ob 18:00

@KK Sladki Vrh

KK Sladki Vrh2013161564
ŠD Kidričevo207181762

Na prelepi sobotni dan sta se v novem letu 2018 udarili med seboj ekipi KK Sladki Vrh in ŠD Kidričevo. Že sama sestava ekipe pred tekmo je bila burna. Celi dan smo viseli na FB in gledali kdo se bo sploh oglasil. Cel cajt smo mislili, da nas bo 4-5 pa se oglasi Remzi z zapisom “Denis pa Nerat še prideta”. Sploh nismo vedli, če stisnemo lajk al ne saj nas je še vedno bilo 6-7 s tem, da je Jamšek napisal, da bo mal zamudil. Manjkali so trije nosilci -> Luka, Hil pa Seba. No dobili smo se par minut po 17h , si voščli vse dpbro v 2018 in gasa na parket, kjer ugotovimo, da nas je 6 s tem, da Gorazd ne more in Jamšek še vedno zamuja. Nakar med segrevanjem vidimo gostujoče igralce v boksercah skakat po terenu -> verjetno težave z dresi. Ko so pršli dresi pa se je prikazala armada ekipe iz Kidričevega in tekma se je počasi začela. Domači smo začeli bojevito in prevzeli tempo v 1. četrtini predvsem po zaslugi Stampferja, ki je dosegel 9 pik. Gostje so nas po par napakah ujeli in konec 1. četrtine je kazal 20:20. Ko je do konca druge četrtine kazalo še 8:17 je domača klop vzela time-out in slišalo se je “še nekdo mora dat pike _ ne more Nikola sam”. In tu se začne delirij Denisa. Njegove poteze in meti so spravljali ob živce nasprotnike. Bil je kot pričakovano darilo v 2018, ki smo ga komaj odprli. Pri rezultatu izenačenem rezultatu in manj kot minuti do konca je Stampfer prodrl ter podal do Pokore, ta je sfintiral 1x al 2x, vrgel čez roko v taki lok, da se Robin Hood lahko skrije, dejansko smo mislili, da se je žoga odbila od stropa, in zadel trico čisto kot suza od Slona. Domači smo na koncu pripeljali tekmo do zmage in se veselili prve letošnje zmage. Končno nam ni ekipa nasula od 8-15 tric v prvi četrtini in smo pokazali, da bomo še neugodni še posebej ob povratku 3 biserjev ekipe. Za seoski basket, seoski Vilfan