@ZM Veseli Vikingi

Rams1512281772
Adecco Oldstars1716112266

Poskušali smo…pa pol nismo, ker smo ob poskusu želeli bit uspešni, pa nismo bili.

Rekli smo si, da bo tekma z MCA ekipo blockbuster večera. Ja rekli smo si. Dobili smo verjetno tekmo z najbolj počasnim tempom v ligi PARKL. Vsaj to sezono. No, šlo je za pokal in smo želeli…nekako presenetiti ultra visoko favorizirano ekipo. Nekje med tekmovanjem v metu za 3, smo se kar obojni malce ogreli na enem izmed košev. Pri MCa nismo opazili Ribiča, za ostalo nas ni zdaj nekak hudo skrbelo. Smo meli nek svoj plan. Brankec na začetku v klasični pozi z eno nogo na klopi in malce v naklonu. In ko se je tekma začela, je deloval tudi plan. Igranje v egalu. Obramba nad Auerjem se je sfižila na začetku, kasneje stabilizirala. Oldiči so izkušeno krmarili po igrišču… pomeni, da so prejeli nekaj glupih pik (kot vedno) in pa, da so jih tudi dali nekaj..takih izvenserijskih. Kot vedno. V drugi četrtini je bil tempo prav obupen. V počasni tekmi smo bili obojni utrujeni ko pes. Nekega šprinta sploh ni bilo zaznati. Edini, ki je šprintal, je Ribič, ki je skoraj v šprintu prilaufal na tekmo po štengah na Lentu. To je bilo v 2/4 in po nekem expres ogrevanju, je ded že bil v igri in dal koš. Ob polčasu Oldiči vodijo. V tretji četrtini nam plane podere Pintar. Zakaj? Ker nam je dal 2 x 3 in 1 x 2 zaporedoma in to brez neke hude obrambe. Model iz Oldičev je rekel, pred tekmo sicer, da Pintar ni neka nevarnost. Po tekmi gladko ena “po kepi” za njega! Kalkulirali smo al nismo ..na šutu. Še ne vemo. Nismo pa analizirali :). Tu sta bila še “komolčar” in “snajper” in zaključila Oldiče lagano i sportski na 28:11 v 3/4. Ostale so dobili Oldiči. Black out v tretji, kjer Oldiči niso našli poti do koša, je posledica tega, da nismo našli poti do koša. Filozofsko opravičilo samemu sebi. Padli smo brez krvi v tretji. Na koncu je prednost in kontrola tekme s strani ekipe MCA bila logična. So izkušeni in zato ni straha. Sama tekma med ekipama bi verjetno potekala v boljšem vzdušju, če bi se igrala brez sodnikov. Tehnične so bile, pa namerne so bile, pa dosojeno kup stvari, ki jih nihče ni videl in zelo malo takih, ki smo jih videli v obeh ekipah. Brezveze. Debatirat je tudi brezveze. Včeraj smo eni gledali finale pokala Špar in človek lahko ugotovi naslednje. Igralci se zgledujejo po igralcih. Trenerji verjetno po trenerjih. Sodniki pa najbrž po sodnikih. In ni čudno, da je kot je. Že v samem pime timu Špar tekme, se je tekma zaradi pol sekunde podaljšala za 4 minute in na TV so bili večinoma sodniki. kam smo prišli v tej lepi igri z žogo. Zaključek? Mislite si. Fanta, ok sta. Oba. Ampak v paru ne delujeta najbolj posrečeno (tudi v tekmi pred tem je iz balkona bil isti filing) in morda samo…v razmislek. Mi se učimo na naših napakah, sprejemamo kazni, včasih si pa želimo..da se malce pogledate v svojih. Kadarkoli želita.. je na voljo posnetek te pokalne sobotne tekme. Jaita se pri šefu. Toliko o tem…in.. nič. Konec. Po dvorani so dišali čevapi in stisnili smo roke še preden smo odbili zadnjih nekaj sekund. MCa je zasluženo zmagal. Pokazali so točno toliko več, kot so potrebovali. Pri Oldičih pa smo se prav toliko, kolkor nam je manjkalo..”usrali” :). Smo pa motivirani za tekmi proti Ptujski Gori. Za razliko od naših soimenjakov v prvi ligi, nam cona nasprotnika in črna barva ne delata bele glave in smo se pripravljeni “stepst” v športnem smislu za zmago. Komaj čakamo! V Majšperku že dolgo nismo bili in cajt je. Pa Špajza ne gine. Pa upam, da še mate tradicijo “kanistra” po tekmi pred dvorano.