6. 2. 2017 ob 19:45

@KK Adecco

KK Starše1217212171
Adecco Oldstars211123863

Starše-Adecco_2Pa smo dočakali Oldiče na tretji ‘domači’ tekmi. Domača na papirju, igrali pa smo pri Oldstarsih na trdem parketu zaradi katerega vsaj mene noge bolijo (mislim pa da tudi ostale soigralce). Pa da nebo pomote pri branju poročila, ameriški sistem je danes. Mi smo v rezultatih po četrtinah na drugem mestu 😉 Da nebom poslušal da nisem koga od nas omenil ( tisti že ve 😛 ), bom danes poskušal omenit prav vsakega 😀
Nas ‘domačih’ se je zbralo 9, na papirju 10 ampak se je naš Bunta nekje izgubil. Na klopi pa je vlogo pomočnika našega koča prevzel Trifkovičev Vlado kar se je poznalo na par trojkah in uspešno zadetih prostih metih. Gostov je bilo 7, na papirju 9 saj so pogrešali Ocepeka in Kosija.

V prvi četrtini smo mi nekak podlegli igri oz. padli v tempo ‘gostov’, ki so nas uspešno preganjali in zaključevali svoje kontre. Mi pa smo na začetku resno zgledali kot da igramo prvič košarko. Pri nas se je med strelce v prvih 10. minutah vpisalo že 6 igralcev (Vodišek, Kodrič, Ploj, Dobnik, Besedič, Trifkovič P.), pri gostih pa 4je od tega je največji delež prispeval Uršej (10 od svojih skupno 18 točk). (21:12)

Na začetku druge četrtine pa je zgledala situacija ravno obratno. Mi smo nekak začeli igrat svojo igro, gostje pa so začeli z določenimi napakami nam omogočat da smo ostajali blizu in v igri za zmago. Pri nas sma se med strelce vpisala tudi jaz, Vodušek ter kolega Lešnik. Pero je uspel odkrit svoj filing za trojke ker je sprašo prvo našo, za goste pa jo je pikno Ker. (11:17)

Tretja je bla še najbolj izenačena od vseh, oboji smo igrali dobro v napadu in obrambi. Pri nas je Pero dodal še 3×3, Črešnik se je kot zadnji pridružil med strelce. Pri gostih pa se je odprlo Keru, ki je prispeval 12 točk. Lepa, odprta igra na obeh straneh, vmes smo zaostajali za 2, pa pol spet 8, pa spet 4 pa okrog 10,… Na koncu smo vseeno bli zadaj samo 5pik. (23:21)

Ker smo čutli da bi lahko tudi zmagali, smo probali malo stopit na gas, kolko se pač pri naši povprečni starosti da. Vodišek je pač včasih prehiter za vse nas. Se pa je tekma začela lomit pri rezultatu 61:60 za Oldiče, ko je Kodrič vrhunsko, s potezo tekme, nas popeljal v prvo vodstvo na tekmi na 61:62. Zadel je tudi Vodišek 3ko po vsaj pol ducata zgrešenih, Čiro pa je z drugo potezo tekme, napol v rolingu in s podajo za hrbtom podal da je na koncu Dobnik zaključil. Nekak smo uspeli zadržat tudi poskuse Oldičev saj so v tej četrtini dosegli samo 8 pik. (8:21)

Hvala gostom za fer igro, čestitke nam da smo prvič pokazali tisti pravi ekipni duh, pomoč, nasvete med tekmo,… Zapisnikarska miza je delo opravila odlično, sodnika tudi. Ampak Suki še vedno pika v oke s totimi belimi patikami 😛

Over&out
WaterShek

FOTOGALERIJA

————————————————————————————————–

“Obračun!”

Ko se pred tekmo prelije toliko “črnila”, je potrebno veliko papirja, da vse to posrka. Tole poročilo nastaja izpod “peresa” kapetana domačih. Pomemben podatek. Recimo temu, malce bolj oseben blog. Nervoza v drugi ligi Sever je pripeljala do izvedbe prestavljene tekme med Oldiči in starimi rivali Staršami v ponedeljek in to v dvorani Oldičev. Pred tem smo 5 dni odgovarjali na kupe mailov in čudovito sem se soočal z podtikanji o prirejanju pravil v ligi. Zanimivo. Takoj za Trumpom. Preveč so eni izrekli in poti nazaj ni več. Gremo dalje. V petkovi tekmi v Beltincih nas je zapustila športna sreča in še bolj kot to, pamet. Najprej, Beltinčani..super dedi ste. Prav je, da igrate to ligo. Imate odnos in veselje do basketa in druženja. Vse dobro naprej. Mi? Od skupine ljudi, ki smo odrasli, seveda človek pričakuje zrelost. Od tropa alfa samcev pa malce težje. Se hvalit o tem, kako smo vsi dedi, ki si upamo povedat drug drugemu vse v obraz, pa do tega, kaj s tem dosežeš..je enako zelo kratki poti od junaka do bedaka. Na kateri poti smo se zelo hitro znašli Oldiči in to na prehitevalnem pasu, ni potrebno dolgo ugibati. V ponedeljek zvečer sem takoj videl, katera pot je to. Na odločilno tekmo sezone je prišlo 6 igralcev. Zdaj, ali tem šestim ni bilo vseeno in ali je ostalim bilo, ni razprava. Kot je rekel Sherlock..mene zanimajo samo dejstva. In ta so bila naslednja. Na nasprotni strani deset igralcev, izkušenih igralcev ekipe iz Starš. Mirno lahko rečem, da se srečujemo že dolgo let na različnih košarkarskih mestih. Seveda vljudnostne besede, ampak jasno, prišli so nas premagat. In prav je tako. Že leta nastopamo drug proti drugim in nikoli ni bilo posebej lahko. Motivacija več smo vsekakor drug drugim. V našem zapisniku so nekateri igralci, ki očitno niso našli poti do dvorane. Osebno moje mnenje, ki niso našli poti do ekipe. Kjer se košarka špila zastonj, to niti ni potrebno. Na domači strani 6 igralcev in kapetan, za katerega je boljše, da sedi med gledalci. Tam je bolj koristen. To sem mislil nekje na sredini tekme. Na koncu sem mnenja, da na najslabši dan ne morem narediti toliko slabega, kot tisti, ki dobivajo vse priložnosti za to igro. Seveda, ker lahko, ker je fajn in ker ni posledic. Začnemo z cono in dominiramo v prvi četrtini. Naveza domačih Aljaž Uršej v navezi s Kolac Matjažem, doseže 16 točk. Preden gostje poiščejo odgovor na cono, mine četrtina. V drugi četrtini drugačna slika in dobra rotacija gostov. Na polčas se gre z tremi točkami prednosti domačih in z filmom o tem, kako učinkovito nervirat samega sebe in se skrivat za svojimi napakami na način glasnega jamranja. Škoda, potreboval bi 7 ogledal, pa jih nisem imel. Moji občutki na klopi so pričeli postajati realnost. Ni se mi dalo več poslušat jamranja. V tretji četrtini P. Trifkovič pokaže, zakaj še igra to ligo in zakaj mu je gušt. Lagane tri trojke in tista dva v coni in pol na “možu” v coni seveda nista bila nič kriva. Ne! Pa veste zakaj ne? Ker je oni spodaj nekaj narobe rekel, ker ni povedal, prevzemal…WTF!!! Bravo Pero. Še kaka bi mogla past! Opazujem “generacijo”. Zmago, Čiro in Leon. Igrajo. Uživajo. Se borijo. Še 1 x..uživajoo! Oldiči? Ne igramo, ne uživamo. Ste že videli podaje Oldičev na tekmi. Balooonček. Kot da prehitevaš preko dveh linij na štartu formule 1. Ali pa druga specialiteta. Podaja v noge, pa nazaj in v gužvo. Ne spomnim se, kdaj nam je kdo prepovedal metati na koš?! Treba je it do “pod table”. Kako? Pri dedih iz Starš? “Nema spavanja u njihovoj sobi” 8 x stavek “ne ukvarjaj se s sodniki” v 3/4. In veste kaj? Oldiči šeeee vedno vodimo ob koncu 3/4!

Zadnja četrtina na tekmi med Adecco Old Stars in KK Starše.
Rezultat?
8:21!

Zaslužena zmaga gostov. Nekaj simbolike za konec. Leta 2010, konec septembra oz. v začetku oktobra je na novo ustanovljena ekipa igralcev, ki so igrali desetletje med sabo na Slavi Klavori, odšla na prvo ekipno gostovanje v kraj med Mariborom in Ptujem. V Starše. Ekipa se je imenovala KK Adecco Maribor. Prva prijateljska tekma sploh ali če hočete, prva tekma sploh. Ponosen kapetan ekipe sem bil takrat. Niti približno si nisem upal predstavljati, kaj vse se bo dogajalo v naslednjih 7 letih. Spisali smo zgodbe, po treh letih naredili ekipo Adecco Old stars in šli naprej. Na tisti prvi prijateljski tekmi, sem dosegel 6 točk. Prve ne pozabiš nikoli. In zato tudi točk ne. In če simbolika in življenje pač tako hoče, bom tam odigral tudi zadnjo tekmo v ligi PARKL. V Staršah. Ali pa zagotovo proti Staršam, kjerkoli bomo že igrali. Sem zdaj ne upoštevam pokala Parkl, ki bo 18.2. Ker tam, bomo jaz, Miha in še kdo, sedeli. Ker tam bodo igrali vsi tisti, ki jih ali zdaj ni bilo, tisti, ki se radi prepirajo, kregajo s sodniki in morda tudi tisti, ki bodo užaljeni zaradi tega poročila. In veste kaj? Vseeno mi je! Se hvalit ne pomeni nič. Dejanja štejejo. Želim si v Staršah odigrat tekmo s tistimi, ki mislijo, da je tako prav. V pokalu pa naj vstanejo kot Phoenix iz pepela tisti, ki morda čutijo, da morajo tej ekipi še kaj dati.
Počasi bom končal zapis – blog, ali kot bodo rekli hejterji , jokcanje. Hvala tudi njim. Fajn je bilo vseeno.

Zadnje poročilo, napisano v domači dvorani..za ligo PARKL in ekipo Adecco Old Stars – kapetan in ustanovitelj ekipe

D. Battisti

4 odzivov

1. vader pravi:

Ker po 6.2. več ni možno igrat prestavljenih tekem (začetek predzadnjeka kroga), me zanima kateri dobijo točke za zmago?

2. Stanislav pravi:

Tekma se odigra v ponedeljek.
    Odigra se pred prvo tekmo predzadnjega kola, ki pa je v petek.

3. WaterShek pravi:

Battisti, skoda da se ti/vam v amaterski ligi dogaja to. Mi dejansko uzivamo, se sekiramo kdaj za zamujene prilike ampak na koncu vsi igramo zaradi ljubezni do basketa. Vsaj jaz sem tak, verjamem pa da so drugi moji soigralci enako. Zakaj? Ker dejansko vsakega od bas ze nekaj je.. oz. boli. Pa gremo pa probamo zmagat vsako.
    Če pa bo tvoja zadnja res v Staršah pri nas, kjer si tudi začel, pa še tolko boljše.
    Pa respect za vse kar ti/vam je uspelo v teh 7. letih. Da ne pozabimo niti skorajsnjega Final4 pokala Spar ce se ne motim par let nazaj 😉

4. Donatelic pravi:

Ja ves kak je. Skoda, da pac tak je. Saj je vedno nekje tak. Samo dopizdi nena. Zdaj pa mi pac je. Pa se vedno sem zelel blogat :) :). Jap, Final 8 Pokala Spar je usel takrat. Ampak tudi takrat smo sli kot dedi cez vse. Saj ves, enkrat sedis pa nekje nek ponedeljek in poslusas vse to..pa si reces: Zakaj ze!? Vcasih glasno razmisljanje dejansko nekaj pomeni le, ko kdo res poslusa. Kdaj pa je to? Legendarni Cantona je po tistem, ko je upalil gledalca v prvi vrsti na tiskovni izjavil: `When the seagulls follow the trawler, it is because they think sardines will be thrown into the sea’. Vsi so prisluhnili, ceprav nima nobenega smisla. O tem stavku sem razmisljal v zadnji cetrtini nase tekme. Bom sel raje med blogerje :). V glavnem, ja, v Starsah se je zacela zgodba. Se vedno traja. Osebno bo pa kultno tocno tam koncati. Samo tocnega datuma tekme se ne vemo :).