25. 11. 2016 ob 21:00

@KK Beltinci

KK Beltinci1919272287
Hurikani Basket1418132368

KK Sistemorg Beltinci smo v petek zvečer, 25.11. začeli z PARKL LIGO 2016/2017 na domačem terenu proti ekipi ETI Hurikani iz Šentilja. Pri domači ekipi se nas je zbralo 10 igralcev, gostov pa je prišlo pa še več (). Tudi na galeriji se je zbralo zavidljivo število gledalcev (okrog 20). Na začetku tekme smo domači povedli z delnim rezultatom 8:0 (4 kontre in agresivno obrambo). Nato so začeli zadevati tudi gostje in do konca prve četrtine je bil rezultat 19:14 v prid domače ekipe. V drugi četrtini sta obe ekipi izmenično dosegali kose, gostje so v tej periodi igre naredili veliko osebnih napak, katere je najbolj znal izkoristiti Zver. Ob koncu so se gostje z dvema trojkama Valcla in Stojanoviča približali, rezultat ob polčasu je bil 38:32 v prid domače ekipe.
Na začetku tretje četrtine so gostje postavili conski presing, vendar se jim to ni kaj dosti obrestovalo, saj so pri domači ekipi trojke zadeli Farkaš, Dora in Ferčak ter prisilili Hurinake v timeout. Ob koncu četrtine so priložnost za igro dobili še drugi domači igralci, kar je znala nasprotna ekipa izkoristiti. Konec tretje četrtine je bil 65:45.
V zadnji četrtini sta obe ekipi začeli z prvo peterko. Še naprej je sledilo izmenično doseganje točk, tekma pa je precej izgubila na borbenosti in zanimivosti. Kočni rezultat tekme je bil 87: 68 za KK Beltinci.
Pri gostih je bil najuspešnejši Valcl, ki je dosegel 22 točk. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Ferčak, ki je dosegel 18 točk in Zver s 7 točkami. Zahvala gre sodnikoma in pa zapisnikarski mizi, ki so brez večjih napak opravili svoje delo (sestavil: Žiga Kovač, KK Sistemorg Beltinci).