Poročilo s tekme ETI Hurikani : KK Addeco Oldstars
Kraj: Sladki Vrh
Datum: 29. 11. 2016 ob 20:30 uri
Sodnika: Kereži, Močnik
Gledalcev: 10

Tekmo je v prvem napadu s trojko odprl Valcl. Nato je igra lepo stekla. Hurikani smo zaradi dobrega meta Zemljiča, ki je v prvi četrtini dosegel kar devet točk, imeli v začetku prednost nekaj točk. V ekipi Oldstars je tudi vseh prvih pet (Grga, Ocepek, Frešer, Ker in Uršej) enakomerno zadevalo. Hurikani smo tako prvo četrtino dobili z nekaj točkami razlike. Obetala se je lepa tekma, vendar so gostje stopnjevali tempo že v drugi četrtini. Nekaj rotacij v igri gostov s strani stratega Maria je prineslo rezultate. V tem delu je dvakrat zadel trojko Šerbinek, Hurikani pa smo se upirali s trojkami Valcla, Kulija in našega najmlajšega Roškerja. Če ne bi domači naredili napake pri prenosu v zadnjih sekundah prvega polčasa, bi na odmor odšli z vsaj enim košem manj. Kljub temu smo upali, da se bomo tudi v nadaljevanju enakovredno kosali z gosti. Žal pa ni bilo tako.
V začetku tretje četrtine igra ni prav stekla. Oboji smo dobro igrali obrambo in bili enakovredni do rezultata 44:48. Potem pa se je ponovilo že videno. Gostje so pritisnili v obrambi. Obrambna linija se je pomaknila skoraj na polovico napadalnega igrišča. V napadu smo zato začeli s tehničnimi prekrški – od korakov do nošenja žoge do slabih podaj in izgube žoge zaradi preteka 24 sekund. Zadevali nismo niti “zicerjev”. Če bi tukaj Hurikani zdržali, potem se Oldstarsi ne bi mogli tako razigrati. Morda bi jim lahko še parirali in pripravili nastavek za boljši zaključek tekme. Žal pa je prva peterka gostov kmalu vse te napake začela kaznovati. Zadevali so enakomerno in konstantno, tudi skoraj vse proste mete so zadeli. Pri Hurikanih je poleg enega koša našega centra Weldta vse ostalo prispeval Zemljič, na katerem so gostje naredili veliko osebnih napak prav zaradi pritiska v obrambi. Tako je samo v tretji četrtini zadel osem prostih metov. To je bilo seveda premalo. Naenkrat je bilo skoraj 30 točk razlike. Tudi po minuti odmora ali dveh, se Hurikanom ni uspelo pobrati. Sicer smo nekoliko odločneje krenili v četrto četrtino, saj se nikoli ne predamo, vendar 21 točk zaostanka je bilo za nas ta dan pa res preveč. Tekma je bila bolj kot ne odločena že v tretji četrtini. V zaključku je pri gostih zadel že svojo tretjo trojko Uršej, proti koncu pa je Ker zaporedoma zadel kar tri trojke. Tudi kapetan Damir je prišel na svoj račun in dvakrat lepo zadel. Rezultat gostov je zato na koncu bil že prav NBA-jevski (naš pa Euroligaški ). Seveda smo morali gostom čestitati za zasluženo, visoko zmago. No potem smo šli še skupaj na pijačo (kaj pa nam je druga preostalo). In tako smo imeli priložnost, da stari znanci malo med seboj pokramljamo. Tekma pa mora čim prej v pozabo, no kar se nas Hurikanov tiče ;).