@KK Adecco

KK Adecco2723162490
KK Ruše151481855

“Pesnik, denarnica, žreb in Tomi”

Adecco - RušeČetrtkov dan po Prešernu in bledi lunici, ki je sijala, ko na Lentu sta igrala..dva kluba…eh… V glavnem, Adeccovci smo gostili ekipo Ruš. To sem želel povedat. Premierno letos se nam je kar iz “prve” zgodil luksuzni problem. Na voljo smo imeli 14 igralcev. Človek in prvi obraz modernega 70. letnika sliši na ime Franca. Obešen je človek bil za velik vprašaj, ko vprašal ga je eden visokih o tem, v katerem dresu igrati? Franca naš, brez panike in samozavestno za trenutek “odstopi” sveti Goljotov dres modernemu rookiju, katerega čas pa v ekipi Adecco šele..pride. Bluzim. Naj bo dovolj o luksuz 14 problemu. Na drugi strani prijatelj Kuzma Igor s svojo četo borcev. Kaj pričakovati? Ob ogrevanju sem opazil veliko naboja in energije pri gostih. Nekako ekipe, ki igrajo hitreje, ležijo Adeccovcem. No, morda bo tako tudi v tem srečanju. Se parvi…aha, Kereži in Močnik in žoge in semafor in gremo. V prvi četrtini je bilo 6:6 in to je bil zadnji izenačen rezultat na tekmi. Udarna petorka domačih je hitro naštelala roko, v obrambi pa je bilo prve 4 minute podn. Ko je zalafalo tudi to, so se pričeli pojavljati prvi “risi” dobrega dne Adeccovcev. Razpoložena prva peterka, v kateri “Little Piksi” ni dal koša v 1/4. Malce nenavadno. Je pa 9ka bila pridna v obrambi. Plus 12 v drugo četrtino. Coach Č je rotiral v stilu rokometnega Vujoviča in mimo mene se je samo sprehajalo sem ter tja. Vsak, ki je vstopil v igro, je na ta dan imel kaj “za dodati”. Gostje niso bili slabi. Poskusi so bili. Tudi tempo so držali, ampak dlje je trajalo, bolj se je izgubljal tisti košarkarski cilj – spraviti žogo skozi obroč. Domači so dobili še več kril in polčas končali z +21. Ne želim izpostavljat nikogar posebej, saj je vsak nekaj dal in vsak nekaj za..al. No, na srečo je slednjega bilo veliko manj. Pri gostih so se dosežene točke prav lepo razporejale. Nihče ni izstopal in duh kolektiva se kaže tudi tukaj. Ob polčasu tabla, flumaster in navodila za nadaljevalno peterko. Nadaljevalo se je tam, kjer se je končalo. Domači so pritiskali in igrali vse kar znajo. Razlika je bila zelo varna in zato je vse bilo nekako “lažje”. V 3/4 pri domačih omenimo Tedija, ki je rahlo izgubil živce zaradi poskusa udarca nad njim po tem, ko je sodnik piskal. Sankcija je bil predčasen tuš za Tedija in nešportna za gostujočo ekipo. Škoda za tole. V zadnjem delu tekme je zelo premešana peterka domačih pod vodstvom Kaube expresa prikazala nekaj izredno domislenih akcij. Takih, bolj za publiko. Gostje niso popuščali in prav v tej zadnji četrtini dosegli največ točk. Pri domačih njihov “bivši” Aljaž vstane in sam sebe popelje iz “svoje” krize z odlično predstavo. Igralec zadnje četrtine pa brez dvoma najboljši strelec zadnje četrtine. Tomaž Vedlin. 8 točk in valjda..klasičen faul v napadu, kjer je “Tomi samo stal”. Na koncu visoka zmaga domačih. Naigrali so se vsi in sledil je stisk roke. Med polčasom smo pri mizi opazili sekretarja lige z papirčki in snemalno napravo. Mimogrede izvemo za pokalno žrebanje in nove cilje. Se veselimo. Čestitke nasprotniku in veliko sreče v nadaljnjem prvenstvu.
After je minil v znaku pizzerije Ali. Kot se spodobi. Špicljev ni bilo. Pizza vseeno ni ostala. Tega večera pesnik je že počival in kot lenuh je skrival kapljico, ki Adeccovci so tako jo želeli..a pesnika od nikoder in tistega z denarnico tudi ne. Nekak hitro smo šli narazen. Četrtek pač. Pridemo spet.