1. 3. 2016 ob 20:15

@Hurikani Basket

Hurikani Basket161991256
KK Črešnjevec613151650

Gostje iz Črešnjevca so tega mirnega večera prišli v domačo dvorano v Sladkem Vrhu in se mirno pripavili na srečanje. Nekako nenavadno je, da te na 252 m nadmorske višine in cca. 250 km od morja preseneti Hurikan, a zgodilo se jim je prav to. Domači smo od začetka prevzeli pobudo in na krilih Weldta (6), Zemljiča (4) in Zrnkota (4) suvereno dobili prvo četrtino z 16:6.
Divjanje domače nevihte se je v podobni meri nadaljevalo tudi v drugi četrtini ki se je končala 19:13 za domače in ko je vmes bilo že 20 točk razlike, je vse kazalo, da bo Črešnjevsko barčico preko pomola zabrisalo na pločnik… A se je z boljšo in predvsem nepopustljivo igrouprla Hurikanu in se vrnila na kurc proti odprti končnici. 3. četrtino so tako dobili gostje 9:15, posebej učinkovita sta bila Ferjančič (5) in Trampuš (4) točke.
Tudi v zadnji četrtini je domači Hurikan oijenjla in do konca tekme je ostala samo še sapica moči 5 točk, ki bo služila kot osnova za povratno tekmo 14.3. Gostje so zadnjo četrtino dobili 12:16, končni rezultat tekme pa tako 56:50 za ETI Hurikani.
Hurikan bo ponovno skušal ogroziti Črešnjevsko barko na povratni tekmi, ki bo glede na že videno napeta, in nepopustljiva in tudi športna.