@KK Adecco

KK Adecco1515171663
MB Vikingi131891555

“Kako bomo, ne bomo, smo, nismo, kaj bomo, zakaj in kaj bo, če ne bomo!”

Sobota večer v Domu športa! Neko vzdušje, ki je bilo prepleteno z športnimi čustvi iz Planice in pravzaprav matranjem, ko gre za razmišljanje o košarki. Nekako ni pasalo to v to soboto, a urnik je bil neusmiljen. Sprva sem mislil, da imam samo jaz tak problem. Ko sem vstopil v dvorano, je bila energija za nek košarkarski derbi vse prej kot to. Malo sem se ozrl po ogrevanju obeh ekip in pred oči dal najbolj svežo primerjavo. 6 dni prej je potekalo finale pokala med ekipama v Rušah in takrat je bilo že na ogrevanju čutiti drugačen “mud”. Zdaj pa smo imeli Planico, kjer smo eni prišli, drugi so se komaj odpravljali, 10 metrov stran je Crvena Jabuka imela tonsko vajo, avtor tega poročila je bil še v prejšnji noči in kot da sploh ni bilo za njega dneva, najbolj popularen “špicelj” nasprotnikov (ta vzdevek zgolj, ker ve, da moram malo prcat-drugače dobeer frend) na klopi in z neko paniko o tem, kje dobiti tablo za risanje akcij…ne vem no. Coach Ž pri domačih ni zgledal preveč razpoloženo. V bistvu mi je izgledal še najbolj motiviran od vseh na naši klopi. In prav je tako. Tudi mene je potem nekako “potegnilo”, ampak nekega “špartanskega” duha nisem čutil. Kalkulacije? Adeccovci jih nikoli nimamo, ker hočemo dobit vsako tekmo. Je pa res, da so načini, kako se tega lotimo, včasih malce smotani. ZM Vikingi so zelo dobra ekipa in tukaj samo po sebi ne gre ravno. Se pravi, v igro je treba vstopit resno, če ne..te Halvar in bojevniki uničijo. Tudi Viking vuvuzele nisem slišal..ne vem, nekako ni bilo obojnim in verjetno bi vsi podpisali, da tekme ni in da gremo v galerijo na litvanca in Elšnika. A še bolj podkrepim tezo? Po 6. minutah tekme je bil rezultat 4:4 in gora zgrešenih metov, zicerjev in tehničnih napak na obeh straneh. Edina resno prisotna na tekmi sta bila moža v sivem. Njih se je najbolj slišalo in s kriterijem sta najbolj razočarala igralce obeh ekip. Spomnil sem se prirejenega reka dr. Stareta in sem nekako ponujal svoja očala dotičnemu. Seveda me je ignoriral, ampak probati ni greh :). Se pravi na tekmi so bili že trije. Coach Ž in oba omenjena. Pri gostih terner Petič z določenimi vzkliki opozori, da je tudi on na tekmi in rezultat se spremeni na dvoštevilčne cifre. Bedna igra do amena. Na trenutke negledljivo..do amena. Kaj izpostaviti? 10 x korake na obeh straneh? Zakucavanja ni bilo nobenega, neke kontre se spomnim, Mesko je dal čudno trico, samo tudi to nič posebnega in skoraj egal rezultat na polčasu. Aja in še ta trica je bila v drugem delu. Sicer pa mi je bilo kultno, kako je Mesko filmsko odšel iz igrišča :) :) aja in tudi to v drugem polčasu. Rewind! Še 20 minut! V tretji četrtini znak življenja pri Adeccovcih. Na tekmi se “pojavi” tudi Tedi in zrešeta koš vikingov do konca. In s tem nekako pridemo do situacije, ko je treba tekmo še samo kontrolirati. Domača 22 ka se prisede in ugotovi, da je tekma slaba. A ne ga srat?! Ampak..vsa čast domačemu coachu Žju. On je izkoristil vsako minuto za kako “trening” zadevo in to nas lahko naredi še samo boljše. Tekma proti koncu in v varnih vodah. Posamično piskanje se tudi počasi utiša in tako se lahko skoncentriramo na dogajanje po tekmi, kjer pride do debat, da jih ni podobnih. Generalno mnenje o tekmi je naslednje. Občutek (moj seveda) je bil, da domači niso bili nekako pri volji, gostje pa tudi niso za vsako ceno gnali domačih k porazu. Neka “pad” varianta in zaključni pisk je prišel prav.
Naslednji teden pa tekma z MCAjem, ki jo Adeccovci že nestrpno čakamo.
Dogodki po tekmi: V galeriji se zberemo vsi fani Crvene Jabuke in tisti, ki to niso, “špicelj” jo je odkuril, saj obveznosti marketinga 3×3 ne počivajo in tudi tukaj je prav, da mu damo podporo, Svetlega Litvanca je zmanjkalo, bili smo na Havajih in še kje, Jabuka me je razočarala in raje bi šel na ladjo Vikingov in spraznil sod. Generalno nekako takole!

Naslednji teden zadnje kolo rednega dela, za katerega lahko že danes rečem, da ne bo ob 19h ampak vsaj uro kasneje. Vabljeni v Dom! Če zaupam svojim občutkom, se z Vikingi še srečamo.