KK Rogaška rekreativci : MCA PRO Rams
Kraj: Rogaška Slatina
Datum: 17.2.2016
Sodnika: Germadnik, Sok

Tekma, ki je bila opisovana kot derbi kola je že takoj na samem začetku potrdila ta naziv, saj je zanimiv začetek z obilico doseženih košev na obeh straneh napovedoval, da bo ta obračun prava paša za oči. Domačini smo sicer začeli bolje, nekako nadaljevali tam kjer smo končali prejšnjo domačo tekmo. Igrali smo svojo igro, hitro in dinamično za kar nekako gostje niso imeli recepta kako preprečiti veliko lahkih košev in se obraniti pred hitrim kroženjem žoge. Obrambno sicer četrtine nismo začeli dobro, a smo tudi ta segment igre popravili tekom prve četrtine ter jo tudi zasluženo dobili s 30:21. Vstop v drugo četrtino in nadaljevanje le-te ni bil nič kaj slabši, kvečjemu uspe nam narediti razliko v sredini 2. četrtine celo +16. Gostom iz Maribora celo preskoči celo mala iskrica tenzije, medtem pa je očitno nekaterim pri nas padel motiv oz. je že nekaj posameznikov morda mislilo, da je ta tekma dobljena in bo razlika rastla ali pa se obdržala tu nekje kar sama od sebe. Da je žoga okrogla in košarka šport kjer so vsemogoči preobrati možni se je pokazalo in dokazalo še enkrat več. Popustitev in sprostitev so gostje več kot dobro kaznovali, nazaj so zaorali in prišli do polčasa na samo 5 točk zaostanka. 3. in 4. četrtina sta si bile zelo podobni, saj se je vseskozi igrala egal tekma, kjer si ni nobena od ekip uspela ustvariti večje razlike. Bilo je nekako tako, da nam uspe pobegniti za nekaj točk razlike pa nas ulovijo, potem oni povedejo pa mi ulovimo. Ramsom uspe narediti končno razliko šele v zadnji minuti tekme. Zmaga je odšla tako v Maribor, čeprav so gostje bili več kot zreli za prvi poraz v tej sezoni. Vseeno jim za zmago ter pošteno igro čestitamo.