10. 11. 2015 ob 20:15

@

Hurikani Basket61816343
KK Ruše1813111759

Pa smo jo dočakali – prvo domačo tekmo v krstni sezoni PARKL lige. Prav tako smo prvič oblekli nove klubske drese. A oboje skupaj žal ni bilo dovolj, da bi dočakali tudi prvo zmago v sezoni. Mladi rušani so začeli solidno in hitro, domači Hurikani pa (ponovno) veliko grešili v napadu in bili relativno nenevarni. Rezultat po 10. minutah: 6:18. A vsi vemo kako obstojni so dizelski motorji in hkrati rabijo malo več časa da se segrejejo….. Tako so se Hurikani v četrtini odlično vrnili v igro in predvsem izpod koša (Weldt 8 točk) začeli dosegat točke. Tudi v obrambi se je zaustavil nalet poskočnih gostov in četrtina je pripadla domačinom 18:13. Tanjšanje Ruškega ledu se je nadaljevalo v 3. četrtini: odlična igra v obrambi, skok, in zbranost v zaključkih akcij, ki so veliko potekale na Valcla (7 točk v 3. četrtini) so pripeljali do 16:11 za domače Hurikane. Tekma se je vse bolj vesila v domačo korist, a sledila je serija zgrešenih metov pod košem….Prav ko je se je domačo neurje najbolj razvnelo in so Ruše že bile videti v Ruševinah, so se s taktično potezo trenerja Kaleziča odlično vrnile v igro: proti conski obrambi mladih gostov je Hurikanom zmanjkalo moči in idej in Ruše so predvsem na krilih odličnega Nejca Petka (7 točk v 4. četrtini, skupaj 19) prešle v vodstvo in se na koncu zasluženo veselile zmage v gosteh. ETI Hurikani smo vsekakor pokazali voljo moč, in zanje, da se zoperstavimo tudi tako mladim in aktivnim športnikom, ki se po koncu srečanju vljudno zahvalijo za pivo in raje nazdravijo s svojimi shakeri. Novo priložnost bomo tako iskali že v torek na lokalnem El Classicu proti Palomi.