KK Ptuj1320101760
ŠD Cirkovce1118211666

Ptuj, 23.1.2016

Sodnika: Kereži, Sok

Domači smo bili prepričani, da bomo tokratni ptujski derbi obrnili sebi v prid, kar bi nas še ohranjalo v igri za končno uvrstitev v zgornji del lestvice. V prvo četrtino sta obe ekipi krenili dokaj nervozno in s po nekaj izgubljenimi žogami v napadu, kar je bilo verjetno tudi posledica močne obojestranske obrambe. Ptujčani smo poskušali igrati hitro in nasprotnika čim bolj utrujati, v napadu pa nekako ni steklo. Rezultat po 10 minutah je bil 13:11. V nadaljevanju smo oboji vendarle uspešneje pričeli polniti mrežico, domači predvsem na krilih razpoloženega Pogladiča. Gostje so na drugi strani z igro na centrsko linijo in s koši od blizu držali rezultatski priključek, ob koncu prvega polčasa so zaostajali za 4 točke.

V tretji četrtini smo domači močno popustili, gostje iz Cirkovc pa dodatno stopili na plin in rezultat preobrnili v svojo korist. Po minuti odmora smo se domači le nekoliko zbrali, sicer bi 3. četrtino najbrž izgubili še za več kot 11 točk. Vse skozi sicer nismo bili pri metu, prodori pa niso našli poti do koša. Živce smo si pustili obremenjevati še s sodniškimi odločitvami, ki so bile (do obeh ekip) večkrat dvomljive. V zadnjih 10 minut smo gostitelji krenili z obrambo mož moža čez celo igrišče, s katero smo zaostanek sicer uspeli zmanjšati, vendar le začasno. Gostje so rutinirano zadevali naprej, domači pa smo bili z zadeto trojko dobro minuto pred koncem in nato zapravljenim naslednjim napadom tudi tokrat za zmago žal prekratki.

Čestitamo tekmecem za povsem zasluženo zmago.