KK Dornava713151348

Ptuj, športna dvorana gimnazije, 28.11.2015
Sodnika: Šket, Juhart
Gledalcev: 17

V 4. krogu 2. PARKL lige sta se med seboj pomerili ekipi KK Ptuj in KK Dornava Jack Cafe. Gledalci, ki jih je bilo okoli 17 (nisem jih preštel), so videli prevlado Ptuja in zanesljivo zmago domačinov, drugo v tej sezoni.

Tekmo so boljše začeli gostje, ki so jo odprli z uspešnim metom za tri točke. Domači smo bili na začetku malce nezbrani, vendar pa smo se hitro zbrali in začeli igrati svojo igro. Z dobro obrambo in nekaj uspešnimi meti smo hitro naredili razliko in prvo četrtino zaključili s prednostjo 10 točk (17:7).

Druga četrtina se je nadaljevala v podobnem stilu. Domači smo nadzorovali potek igre in do polčasa povišali prednost na 16 točk. Ob polčasu je tako rezultat na semaforju kazal 36:20 za Ptuj.
Po odmoru se stanje na igrišču ni spremenilo. Domači smo s svojo dobro igro v obrambi in uspešnim napadom držali razliko. Ob koncu ¾ je tako bilo 57:35.
V zadnjo četrtino so gostje krenili bolj agresivno in z dvema košema iz protinapadov dali slutiti, da se mogoče lahko približajo in ogrozijo zmago Ptuja. Vendar pa se to ni zgodilo, saj smo domači z nekaj hitrimi protinapadi hitro povišali razliko in tekmo mirno pripeljali do konca. Končni rezultat po 40 minutah igre: KK Ptuj 78:48 KK Dornava Jack Cafe.
Kar se pa tiče strelcev, sta se pri gostih najbolj izkazala Radej s 15 in Bobek s 14 točkami. Pri domačih pa velja omeniti, da smo se prav vsi vpisali med strelce, največ točk pa so zbrali Rus (16), Brkič (15) ter Lešnik in Kramberger po 11.

Na koncu pa še zahvala zapisnikarski mizi in sodnikoma za korektno opravljeno delo.