DATUM: 16.1.2016
SODNIKA: Sok, Germadnik
GLEDALCEV: 10

STRELCI:
KK ROGAŠKA: Čonžek  14, Pale-Kosovec 5 /1FT/, Husić 5 (1×3), Vrdelja 6 (2×3), Stepišnik, Šučur 19 /6FT/ (3×3), Jugovar 14 /1FT/ (3×3), Lorber, Mlaker 2 /2FT/
TRENER: Nejc Ungar

KK STARŠE ČIRO: Zelenko 4, Šalamun 16 /1FT/ (1×3), Rotman 5 (1×3), Manjević 11 (3×3), Dover 8 /4FT/, Pjević 13 (1×3), Senekovič 12 /5FT/ (1×3), Fras 4, Ploj 2, Kaube
Trener: Čiro Besedič

POROČILO:

Sobota popoldan je bila v Športni dvorani Rogaška Slatina rezervirana za slatnske rekreatifce, ki smo se po vseh decembrskih veseljačenjih znova zbrali skupaj v dvorani. Ogrevanje je od zunaj pospremil tudi pravi snežni metež. In prav to je tisto kar je zaznamovalo prvi polčas tekme. Snežni metež na strani KK Starše Čiro in zmrznitev rekreatifcev. Zato je prvi polčas predvsem potekal zelo nervozno iz ene strani, medtem ko je na drugi strani pri gosteh bila slika čisto drugačna. Na polčasu je bila razlika +18 za goste iz Starš. V drugem polčasu sledi otoplitev pri domačinih, ki so izgledali kar nekako kot stari dizelaši, ki potrebujejo zeeeelo dolgo, da se ogrejejo na delovno temperaturo. Agresivnejša obramba in borbena igra sta poskrbeli, da je tudi domačinom steklo v napadu in začelo se je približevanje in lovljenje rezultata. Slatinčani smo dvigovali nivo igre, kar pa je goste presenetilo po dobrem prvem polčasu in so se zato tudi malo zmedli. Nekaj trenutkov do konca tekme je bilo napeto, saj nam je uspelo razliko zmanjšati in se vrniti v tekmo, da smo celo lahko že razmišljali o morebitni zmagi a vendar nam je verjetno zmanjkalo moči pa tudi športne sreče za kaj takega. Priznati je tudi treba, da so gostje kljub zmedenosti uspeli strniti svoje vrste in odpeljati srečanje do konca v njihovo korist.

Čestitke gostom za zmago, mi pa bomo očitno morali odigrati pred vsako tekmo še vsaj polčas nekje, da se dobro ogrejemo za začetek tekme.