Škoda za slabo tretjo četrtino domačinov

KK Rače1614131659
ŠD Kidričevo1015281467

Fram, 13. 1. 2016, 5 gledalcev

Sodnika: Juhart, Jazbec

Domačini smo tekmo dobro odprli s trojko, rezultat je bil potem nazadnje v prvi četrtini in polčasu izenačen pri 8:8. V prvi četrtini je bil pri domačih najbolj razpoložen Hameršak, ki je prispeval 7 točk, tako da smo si v tej četrtini priigrali 6 točk prednosti pred gosti s Kidričevega. V drugi četrtini tekme smo nadaljevali s solidno obrambo ter po trojki Adota povedli z 24:15 ter imeli potem še nekaj priložnosti za povišanje vodstva v protinapadih, ampak smo na žalost zapravili nekaj teh priložnosti, tako da smo do zadnje minute prvega polčasa prednost devetih točk ohranjali do rezultata 30:21, potem pa smo z dvema napakama omogočili gostom, da so se pred drugim polčasom približali le na pet točk zaostanka pri izidu 30:25 ob polčasu. V tretjo četrtino smo domačini vstopili preveč sproščeni in nezbrani v obrambi, tako da smo gostom v teh desetih minutah dovolili tri točke več kot v celotnih 20 minutah prvega polčasa. Pred zadnjo četrtino smo tako zaostajali za 10 točk ob izidu 43:53, kar je bila hkrati najvišja prednost gostov na tekmi. V zadnji četrtini smo se domačini ponovno zbrali in zaostanek v prvih treh minutah zadnje četrtine znižali na tri točke pri izidu 50:53, vendar je potem pri gostih s trojko odgovoril Hvalec, tako da se je v zadnji četrtini razlika potem ves čas gibala nekje med 3-6 točkami v korist gostov s Kidričevega, ki so tekmo na koncu dobili z 8 točkami razlike. Pri domači ekipi je bil najbolj strelsko razpoložen Hameršak s 15 točkami, pri gostujoči ekipi pa Hvalec z 25 točkami.

Zahvaljujemo se Lauri za pisanje zapisnika tekme in Tadeju za upravljanje s semaforjem.