Sodnika: Kereži, Zdravkovič
Pomožni sodniki: Klasan, Bubnjar, Klasan
Gledalcev: 25

Adecco-Čiro2

Veseli smo. Ja res smo veseli, saj nam je s skupnimi močmi med tednom uspelo premagati visok strop dvorane Dom športa in zamenjati tri žarnice in dva štarterja. No ne čisto sami, ampak veliko pa že. Pod dodatno svetlobo, nam je v goste prišla ekipa, ki je na “stavnicah” pred ligo kotirala v samem vrhu. Prišel je tudi trener Čiro, ki je z ekipo Starš dan prej poskrbel za nasmeh na facah Oldstarsov. Ta nasmeh je bil potem vreden točno pol plesnivega bureka na avtobusni, a o tem bo več napisal Mario. Igralci obeh ekip, no nekaj njih, je oddelala skupno zanimivo pripravljalno obdobje v PARKL projektu in nekih neznank niti ni bilo. Domači so vedeli, od kje preži največ nevarnosti. Kvartet Goran, Denis, Andrej in Tjaž so neugodni napadalci, ki..kadar zavohajo plen…ga tudi vzamejo. Napotki glede obrambe so bili jasni. Zato že na začetku pohvala domačim. Odigrali so najboljšo obramo v tej sezoni in nadaljevali z kolektivno napadalno igro. Po prejšnjem odigranem kolu sem pregledoval lestvico strelcev prve lige. Med 20 timi igralci je bil samo Tedi na lestvici najboljših strelcev. Pa še on samo z dvema odigranima tekmama. Najboljša koš razlika je torej posledica izrednega dela kolektiva in tukaj bi se ustavil. Kolektivni šport je enostavno dobra iztočnica za vrednote, ki jih ljudje osvajamo v življenju. V službi, vsakdanjiku in osebnem razvoju. Spremeniti ego v kolektivni duh je lažje napisati kot narediti. V soboto smo Adeccovci naredili prav to. Vzdušje na klopi je bilo od začetka fantastično in vsaka minuta, na igrišču ali klopi, je bila nagrajena z vzpodbudo. Posledično v tekmo s takim odnosom ne moreš vstopiti slabo. Adeccovci so dominirali od začetka. Najprej je to bila igra pod koš iz izdelanih akcij. Goljo je z vso rutino polnil koš gostov. Če ni šlo, je bila rešitev podaja navzven in tam sta bila pripravljena kapetan in Tedi. Pri gostih je Tjažu uspela trojka in Goranu nekaj metov. Premalo za domače in prednost 10 točk v takem derbiju ni majhna. Druga četrtina doda še dva nova strelca pri domačih in Denisa pri gostih. Igra domačih je bila v primerjavi z tekmo prejšnjega kola v Domu veliko boljša. Navdih je bil enostavno na višjem levelu. Do polčasa so si domači priigrali prednost 21 točk in prejeli samo 18 točk. Ne moremo reči, da se gostje niso trudili. Napadalno ni steklo in v obrambi je bila rotacija domačih morda prevelik zalogaj za obrambo gostov. Samo ugibam. Drugi polčas prinese še nekaj dodatnih strelcev v domači ekipi in izvajanje nekaj novih postavitev. Čirotovi dečki so se korektno upirali, kolikor se je pač ta večer dalo. Osebno mnenje je, da so povsem izven forme, a zagotovo še niso rekli zadnje. Tekmo so Adeccovci mirno pripeljali do konca. Pitbull Stojković je tudi dobil zaslužen pocitek in cisto 10 ko za obrambo s strani coacha Žileta. Dobrih 5 minut do konca nastopi ponovno Vedlin time. Tokrat s povratnikom po poškodbi Julienom. in glej ga Tomaža..Tomaž je zadel. In to 2 x iz igre in enega iz prostih. Na koncu samo Julien ni prišel na “štih” a vsekakor bo to storil v naslednjih kolih. Korektna igra gostov in zaslužena zmaga domačih, ki v sredo potujejo z ladjo v vasico Vikingov. Čakata nas še dve tekmi v tem letu. Glede na izjave iz Dornave, bo tudi Dornava zelo težek zalogaj v Pokalu Spalding in potrebna bo močna priprava na tekmo. Žoga je okrogla in rezultat se začne z 0:0.

Še zanimivosti po tekmi: šef lige je tokrat prišel v vlogi špiclja za ekipo Dornave. Pridno je beležil in koval taktiko za 19.12., ponovno smo pogrešali aktualnega špiclja, kateremu smo se pa očitno zamerili, kljub večkratnim vabilom na plavi Švyturys, Kapetan domačih je poskrbel za debato o tem, kdaj se koš prizna, glede na to, da je žoga šla skozi koš in imela takšno rotacijo, da jo je mrežica vrgla nazaj ven. Bilo je svašta od mnenj in smeha, Smiljan je tokrat nekaj videl, a Bogdan žal ne :) Kaj pa…pa ve Smiljan :) Glavno je, da bomo prišli do konca tunela počasi :) :) :), Goljo je nekje “vmes” postal športni direktor AKK Branik in pri delu vsekakor lahko računa na pomoč Adeccovcev v vseh oblikah, Franca je tokrat “šprical” in ga ni bilo, delo sta si razdelila najmlajša v ekipi. Kdo? Ja dva najmlajša, a mislim, da sta pozabila še na enega mlajšega. Oli je snemal, slikal, prodajal, kasiral, testiral, postavljal, dol jemal, gor dajal in obratno..skratka..je bil za 10tko. Dragica Kolenič iz ozadja vedno poskrbi, da tudi če se malce zalomi, ona popravi. Ena lepa družinska firma smo mi v KK Adecco in to daje vzpodbudo za nadaljnje delo.

V sredo gremo na prvo gostovanje. Pa če to ni kul, stari!!