Rams2216192683
MB Vikingi2020241377

Kraj: II.gimnazija Maribor, 4.12.2015
Sodnika: Fajt, Juhart

V dvorani II.gimnazije se je na petkov večer zbralo kar nekaj gledalcev, ki so spodbujali obe ekipi. Domačini so bili tokrat precej zdesetkani. Gostje so silovito odprli tekmo in si z agresivno obrambo na glavnem strelcu domačih Auerju nabrali zajeten kup osebnih napak. Auer se ni dal zmesti in je neusmiljeno zadeval z linije prostih metov tako v prvi kot v drugi četrtini. Rezultatski priključek sta držala še Ribič in Zahaj. Ob polčasu so imeli gostje vsega dva koša prednosti. Nato so sledile črne minute domačih, vsaj prvih pet tretje četrtine. V drugi polovici tekme je za gostje zaigral Mesarič, ki je uspešno zadeval iz neposredne bližine. Tudi Marguč in Smaka sta rešetala obroč domačih. Domače pa je reševal izjemo razpoložen Ribič. V zadnjo četrtino so domači vstopili s sedmini točkami zaostanka. Tedaj pa se je pričela simultanka Ribiča in Auerja, ki sta prispevala tudi tri trojke. Rezultat je bil še 4 minute pred koncem tekme povsem odprt, nato pa so domači imeli več športne sreče in zmagali tekmo z 83:77. Sodnika sta tudi tokrat imela precej naporno tekmo, saj so se tako domači kot gostje občasno pritoževali nad njunimi odločitvami, za kar sta bila igralca Ribič pri domačih in Kavčič pri gostih nagrajena s tehnično napako.