Rams2021241378
KK Starše Čiro2523101674

Kraj: II.gimnazija Maribor, 13.11.2015
Sodnika: Grošelj, Topolinjak

Začetek tekme se je razvijal po željah domačih, saj so z ukradeno žogo in zadeto trojko povedli 7:2. Nato je mlado moštvo KK Starše Čiro pokazalo svoj talent in vzpostavilo ravnotežje na igrišču ter z svojo hitrostjo in natančnimi meti zaključilo četrtino v svojo korist s 5 točkami prednosti. V drugi četrtini so gostje imeli prednost 18 košev, ki pa so jih domači do polčasa več kot prepolovili. V nadaljevanju so domači odigrali spremenjeno obrambo, ki je povsem zmedla nasprotnike. Igralec domače ekipe Ribič Matic je izkoristil svojo eksplozivnost in hitrost ter dosegel 12 točk, večinoma iz hitrih akcij od koša do koša. Zadnjo četrtino so domači pričeli s 7 koši zaloge, ki pa so jo gostje hitro izničili. Nato je sledil nervozni del tekme, kjer nobeni ekipi ni uspelo doseči koša kar nekaj časa. V tem delu tekme sodnikoma ni bilo lahko saj je vsaka stran imela pripombe na vsako njuno odločitev. Na koncu so gostje potegnili krajšo saj so bili “nagrajeni” s tehnično napako in izključitvijo igralca. Domači so izkoristili ponujeno priložnost in si z uspešnim izvajanjem prostih metov priigrali prednost, ki so jo ohranili do konca tekme.